آموزش فعال کردن رمز دو مرحله ای برای تلگرام

امروزه کاربران زیادی از برنامه پیام رسان تلگرام استفاده می‌کنند، به طوری که در سراسر جهان و به خصوص کشور ایران میلیون ها نفر در این برنامه حساب کاربری فعال دارند؛ تلگرام برای امنیت کاربران خود ویژگی های متنوعی از قبیل کد کردن پیام و امنیت حساب کاربری را سرلوحه کار خود قرار داده است، اما موضوع به همین جا ختم نمی‌شود تلگرام در راستای افزایش امنیت کاربران خود از رمز دو مرحله ای در پیام رسان خود استفاده کرده و شما می‌توانید با فعال کردن آن امنیت حساب کاربری خود را بیش از پیش افزایش دهید.

در ادامه با آموزش فعال کردن رمز دو مرحله ای تلگرام با دیجیتیو همراه باشید.

فعالسازی رمز دو مرحله ای تلگرام

برای این کار بایستی که ابتدا برنامه تلگرام خود را اجرا کنید و از متصل بودن گوشی تلفن همراهتان به اینترنت مطمعن باشید، سپس وارد منوی تنظیمات تلگرام خود شوید برای دسترسی به این منو می‌توانید در گوشه صفحه روی گزینه سه خط کلیک کنید با این کار منوی تنظیمات تلگرام برای شما باز می‌شود.

قبل از فعالسازی تایید دو مرحله ای تلگرام باید یک ایمیل داشته باشید، پیشنهاد میکنیم مقاله آموزش ساخت جیمیل را مطالعه کنید.

  • وارد تنظیمات setting تلگرام خود شوید.
  • گزینه privacy & security را بزنید.
  • گزینه two step verification را انتخاب کنید، با این کار وارد تنظیمات مخصوص فعال کردن رمز دو مرحله ای تلگرام می‌شوید.
  • گزینه set additional password را انتخاب کنید.
  • در این قسمت باید رمز عبور مد نظرتان را وارد کنید؛ دقت کنید پیشنهاد ما این است که رمزی را وارد کنید که پس از مدت طولانی آن‌را فراموش نکنید زیرا شما پس از مدت طولانی معمولا نیاز به ورود مجدد به حساب کاربری خود را دارید و این مدت ممکن است سال ها طول بکشد، پس رمزی را انتخاب کنید که به سادگی آن‌را فراموش نکنید. پس از انتخاب رمز تیک گوشه صفحه را بزنید تا به مرحله بعدی بروید.
  • در این مرحله باید پسوردی که انتخاب کرده اید را بار دیگر وارد کنید این کار به این منظور صورت می‌گیرد تا شما دقت بیشتری در انتخاب رمز عبور را برای خود در نظر بگیرید.
  • در این مرحله شما می‌توانید برای رمز خود یک راهنما hint در نظر بگیرید، این کار باعث می‌شود در صورت فراموشی رمز دو مرحله ای خود راهنمایی که برای اکانت خود تعریف کرده اید تا حدی به شما در یاد آوری رمز عبور کمک کند. در صورتی که تمایلی به این کار ندارید می‌توانید این قسمت را خالی بگذارید و تیک گوشه صفحه را بزنید.
  • مرحله بعدی و تقریبا مرحله آخر این است که باید یک آدرس ایمیل که فعال است را وارد کنید در صورتی که تمایل نداشته باشید می‌توانید گزینه skip را بزنید ولی ما توصیه می‌کنیم که حتما آدرس ایمیل فعال خود را وارد کنید، زیرا در صورتی که رمز را فراموش کنید توسط ایمیلی که وارد کرده اید کد ریکاوری رمز عبور دو مرحله ای برای شما ارسال می‌شود.
  • وقتی که آدرس ایمیل را وارد کردید باید به حساب کاربری خود مراجعه کنید زیرا پیام تایید برای حساب کاربری شما ارسال خواهد شد.
  • روی لینک فعال سازی که برای ایمیل شما ارسال شده است کلیک کنید، باید منتظر بمانید تا پیام فعال شدن رمز دو مرحله ای تلگرام فعال شد را مشاهده کنید.

با انجام این مراحل رمز دو مرحله ای تلگرام برای شما فعال خواهد شد و امنیت حساب کاربری شما بیش از پیش افزایش خواهد یافت.

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید