آموزش حذف اکانت اینستاگرام

برنامه اینستاگرام (Instagram) یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی جهان است که توسط کوین سیستروم و مایک کرایگر در سال 2010 یعنی 12 سال پیش ساخته شد. مالک فعلی اینستاگرام شرکت meta به مالکیت مارک زاکربرگ است. در برنامه اینستاگرام به دلیل تعداد زیاد کاربران و سهولت در پست گذاشتن امکان بازاریابی و کسب درآمد نیز وجود دارد. در اینستاگرام پر فالور ترین اکانت متعلق به کریستیانو رونالدو فوتبالیست مشهور است.

شاید شما بخواهید به هر دلیلی اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید. در ادامه آموزش حذف اکانت اینستاگرام را برای شما توضیح می دهیم.

برای حذف اکانت در اینستاگرام دو روش وجود دارد:

 • حذف اکانت از طریق اپلیکیشن اینستاگرام
 • حذف اکانت از طریق سایت اینستاگرام

شاید اگر مدتها قبل می‌خواستید اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید باید حتما از طریق سایت اقدام می‌کردید، اما الان در برنامه اینستاگرام این قابلیت فراهم شده است.

برای حذف اکانت از طریق خود برنامه باید مراحل زیر را انجام دهید:

حذف اکانت از طریق اپلیکیشن اینستاگرام
منبع تصویر: idownloadblog.com
 1. ابتدا وارد برنامه اینستاگرام شوید و به قسمت پروفایل خود مراجعه کنید، سپس بر روی گزینه 3 خط در قسمت راست و بالای صفحه کلیک کنید.
 2. در ادامه یک صفحه جدید برای شما باز می‌شود که باید بر روی گزینه setting ضربه بزنید.
 3. با کلیک بر روی گزینه setting برای شما اسلاید جدیدی باز می‌شود که در این قسمت گزینه help را انتخاب کنید.
 4. بعد از کلیک بر روی گزینه help یک صفحه جدید باز می‌شود که در این قسمت باید گزینه help center را انتخاب کنید.
 5. زمانی که بر روی help center ضربه بزنید وارد مرورگر اینستاگرام می‌شوید و باید گزینه managing your account را انتخاب کنید.
 6. به مرحله پایانی رسیدید که باید گزینه دوم یعنی delete your account را انتخاب کنید.
 7. برای شما صفحه‌ی جدیدی باز خواهد شد که شامل 2 گزینه است. شما باید گزینه (how do I delete my account page) را انتخاب کنید، بعد از اینکه این گزینه را انتخاب کردید لازم هست که وارد اکانت خودتان شوید، یعنی در قسمت یوزرنیم و پسورد رمز آیدی و رمز اکانت خود را وارد کنید.
 8. صفحه‌ی دیگری برای شما باز می‌شود که دلیل حذف اکانت شما را می‌پرسد که می‌توانید یکی از گزینه ها را انتخاب کنید، و در پایین کادر برای اطمینان کامل از حذف اکانت خود، باید دوباره پسورد خود را وارد کنید و بر روی کادر قرمز رنگ کلیک کنید تا اکانت شما حذف شود.

نحوه حذف اکانت اینستاگرام از طریق سایت

حذف اکانت از طریق سایت اینستاگرام

اگر نتوانستید اکانت خود را از طریق اپ اینستاگرام حذف کنید یا گزینه دلیت اکانت به هر دلیلی برای شما وجود نداشت، باید برای حذف اکانت خود از طریق سایت اقدام نمایید.

پس از مشاهده آموزش گذاشته شده به طور کامل از طریق لینک زیر وارد سایت اینستاگرام شوید، و مراحل زیر را انجام دهید.

 1. پس از ورود به سایت اینستاگرام اگر به صورت مستقیم به اکانت خود متصل شوید به ادامه ی مراحل می‌پردازید ولی اگر به طور مستقیم متصل نشدید باید پسورد و یوزرنیم خود را وارد کنید.
 2. در این قسمت وارد قسمت اصلی حذف اکانت یعنی صفحه‌ی دلیت اکانت می‌شوید.
 3. در این مرحله یک منو باز می‌شود و چند سوال را در رابطه با حذف اکانت می‌پرسد که باید یکی از گزینه هارا انتخاب نمایید.
 4. در ادامه برای شما یک کادر فعال می‌شود که باید پسورد خود را درج و وارد مرحله آخر شوید.
 5. در مرحله‌ی پایانی زمانی که پسورد خود را نهایی کردید به قسمت نهایی یعنی کادر قرمز رنگ مراجعه می‌کنید و با کلیک بر روی آن گزینه تایید را برای اطمینان کامل از حذف انتخاب می‌کنید تا اکانت شما حذف شود.

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید