انتقال پیامک (اس ام اس ها) از یک گوشی به گوشی دیگر

امروزه در دنیایی که زندگی می‌کنیم پیام ها نقش مهمی را در زندگی ما بازی می‌کنند و ما با توجه به این پیام ها تمام کار های زندگی خود را برنامه ریزی می‌کنیم، ممکن است برخی از پیام ها حاوی اطلاعات بسیار مهمی باشند مانند رمز ها، اطلاعات فردی و … که همگی برای ما دارای ارزش باشند اگر زمانی که ما  بخواهیم تلفن خود را عوض کنیم بزرگترین مشکلی که داریم این است که چگونه می‌توانیم به پیام های قبلی دسترسی داشته باشیم؟ در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین راه حل های انتقال اس ام اس از یک گوشی به گوشی دیگر را با هم بررسی کنیم.

انتقال اس ام اس ها از یک گوشی به گوشی دیگر

برای انتقال اس ام اس ها از یک گوشی به گوشی دیگر راه های زیادی وجود دارد و بنابه نوع تلفن راه های پیشنهادی متفاوت خواهند بود. مثلا نوع انتقال پیامک از سیستم عامل آی او اس (گوشی های آیفون) به سیستم عامل اندروید بسیار متفاوت تر از انتقال پیامک بین اندروید و اندورید و آیفون و آیفون است.

انتقال پیامک بین دو گوشی اندرویدی

اگر شما به تازگی گوشی اندرویدی جدیدی خریداری کرده اید و بعد از نصب و راه اندازی گوشی خود الان دغدغه ی انتقال پیام های خود را دارید، می‌توانید از چند روش این کار را انجام دهید:

  • روش اول استفاده از برنامه switch smart است، این برنامه برای گوشی اندرویدی معرفی و ساخته شده که کمک می‌کند تا به راحتی و با بیشترین سرعت تمامی پیامک های موجود در گوشی اندرویدی قدیمی را به گوشی اندرویدی جدید خود منتقل کنید، برای انتقال پیامک ها تنها کافیست که این برنامه را در هر دو گوشی خود نصب کنید؛ و در گوشی که می‌خواهید پیام هایش را منتقل کنید ابتدا توسط برنامه یک بار از پیام ها بکاپ بگیرید در این زمان شما باید یک پوشه برای بکاپ پیام ها آماده کنید و پیام ها در آن ذخیره خواهند شد توجه کنید که مدت زمان این کار بستگی به حجم اطلاعاتی شما دارد پس از آن باید فایل بکاپ ایجاد شده را به تلفن جدید انتقال دهید می‌توانید از طریق بلوتوث، ایمیل، برنامه های اشتراک گذاری فایل نیز اقدام کنید آنچه اهمیت دارد این است که فایل بکاپ روی گوشی جدید انتقال داده شود و پس از آن باید برنامه را در گوشی جدید باز کنیم و از قسمت restore پیام های منتقل شده از گوشی قدیمی را به گوشی جدید وارد کنیم. توجه داشته باشید انجام این کار ممکن است مدتی طول بکشد پس در حین انجام این کار لطفا صبور باشید.
  • روش دوم استفاده از برنامه sms backup+ است. این برنامه یکی از برنامه های کاربردی برای انتقال اس ام اس در بین گوشی های اندرویدی است و کارکردن با آن هم بسیار ساده است برای شروع کار، ابتدا از فروشگاه گوگل (گوگل پلی) برنامه sms backup+ را دانلود کنید سپس وارد برنامه شوید و در ابتدا برنامه از شما آدرس پست الکترونیکی (gmail)می‌خواهد این کار برای انتقال راحت تر پیامک ها و جلوگیری از پاک شدن ناخواسته ی آن‌ها است. در ادامه با تایید گزینه بکاپ برنامه شروع به بکاپ گرفتن از پیامک های شما می‌کند؛ و تمام پیام های شما را در قالب یک فایل ذخیره می‌کند البته باید توجه داشته باشید که مدت زمان این کار ممکن است طولانی باشد، بعد از این موارد شما باید برنامه sms backup+ را در گوشی جدید خود نیز نصب کنید و بعد از نصب برنامه و انتقال فایل بکاپ گرفته شده روی گوشی جدید گزینه restore را بزنید تا پیامک ها به گوشی جدید منتقل شود

انتقال پیامک از اندروید به آی او اس

اگر شما به تازگی از اندروید به آی او اس کوچ کرده اید شاید نگران پیامک های خود باشید و دغدغه ی این را داشته باشید که چگونه پیام های خود را به طور کامل منتقل کنید در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین روش انجام این کار را برای شما بیان کنیم.

مقاله پیشنهادی: انتقال پیامک از اندروید به آیفون

برنامه move to ios شما با استفاده از این برنامه می‌توانید به راحتی تمام پیام های خود را از گوشی اندروید خود به گوشی آی او اس خود منتقل کنید و در این راه هیچ گونه محدودیتی وجود نخواهد داشت، فقط برای اینکار ابتدا برنامه را روی هر دو گوشی نصب کنید و هر دو گوشی را به شارژر متصل کنید و پیام ها و اطلاعات را در گوشی اندرویدی انتخاب کنید و دقت کنید که در ابتدا باید دو گوشی اندرویدی و آی او اس را به یک دیگر معرفی کنید و به عبارتی باید بین دو دستگاه فرآیند تعریف صورت بگیرد که این کار توسط برنامه انجام می‌شود و با ارسال کد تایید به گوشی آی او اس فرآیند تایید را انجام می‌دهد شما باید در گوشی اندرویدی خود پیام ها را انتخاب و گزینه ارسال را بزنید و در گوشی آی او اس نیز گزینه دریافت را بزنید و در پایان تمام پیامک و اطلاعاتی که خواسته بودید در گوشی ایفون شما منتقل خواهد شد.

انتقال از آیفون به آیفون

استفاده از برنامه anytrans: این برنامه به شما کمک می‌کند تا به سادگی پیام های گوشی آیفون قدیمی خود را به گوشی آیفون جدید خود انتقال دهید. کار با این برنامه بسیار ساده است و در کمترین زمان می‌توانید پیام های خود را انتقال دهید. برای انتقال پیام ها ابتدا برنامه anytrans را دانلود کنید، پس از راه اندازی برنامه هر دو گوشی ایفون خود را به کامپیوتر وصل کنید در تنظیمات برنامه روی گزینه phone switcher کلیک کنید سپس گزینه phone to phone را انتخاب کنید. بعد از این کار روی آیفونی که قرار است فایل ها را از آن منتقل کنید کلیک کنید و گزینه next را بزنید و در بین مواردی که می‌خواهید منتقل شود پیام ها، سابقه تماس، پیام های صوتی را می‌توانید انتخاب کنید و روی گزینه next کلیک کنید با این کار پیام ها روی کامپیوتر شما وارد خواهند شد و شما می‌توانید پیام هارا با اکسپرت کردن روی آیفون جدید خود وارد کنید.

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید