ps5 xbox series x

عملکرد پردازنده گرافیکی Xbox Series X Raw بهتر از PS5، اما استفاده از آن سخت است – WRC Generations Dev


PS5 و Xbox Series X چند سالی است که در حال حاضر وجود دارند و در حالی که اکثر بازی‌های جدید در این بین به عنوان عناوین بین نسلی عرضه شده‌اند، توسعه‌دهندگان در سراسر صنعت هنوز زمان زیادی را برای هر دو کنسول صرف کرده‌اند. من توانستم احساس خوبی نسبت به ویژگی های سخت افزاری، از جمله نحوه مقایسه آنها با یکدیگر داشته باشم.

البته هیچ تفاوت فاحشی بین این دو ویژگی وجود ندارد، اما هر کدام در جزئیات کوچک و در زمینه های مختلف برتری بیشتری نسبت به دیگری دارند. به عنوان مثال، پردازنده Xbox Series X با پردازنده گرافیکی 12 ترافلاپ با 52 CU از نظر تئوری بهتر از PS5 با سرعت 10.28 ترافلاپس با 36 CU عمل می کند. اما این در عمل به چه معناست؟

مدیر فنی KT Racing Benoît Jaquier گفت: نسل های WRCسرعت کلاک سریعتر PS5 (2.23 گیگاهرتز در مقایسه با Xbox Series X 1.825 گیگاهرتز) در واقع کمی مزیت را ارائه می دهد و به توسعه دهندگان مزیت عملکرد مستقیم و ساده تری می دهد.

Jacquier در مصاحبه اخیر خود با GamingBolt گفت: با سرعت کلاک بیشتر، PS5 یک مزیت عملکرد مستقیم و ساده نسبت به نسخه قبلی خود ارائه می دهد. “عملکرد خام پردازنده گرافیکی Xbox Series X عالی است، اما بهره برداری از آن سخت تر می شود. برای استفاده از 52 CU نیاز به موازی سازی بهتری دارید. اما در دراز مدت، من فکر می کنم که مردم عملکرد بهتری در سری Xbox خواهند داشت. ایکس.”

با تعمیق نسل‌ها، بازی‌های بین نسلی کم کم از نقشه خارج می‌شوند، بنابراین بالاخره به نقطه‌ای می‌رسد که عناوین جدید آینده می‌توانند از سخت‌افزار کنسول جدید استفاده بهتری ببرند. حال باید دید که آیا این امر باعث جلب توجه بیشتر خواهد شد یا خیر. تفاوت در کارهایی که توسعه دهندگان می توانند بین Xbox Series X و PS5 انجام دهند.

نسل های WRC موجود بر روی PS5، Xbox Series X/S، PS4، Xbox One، Nintendo Switch و PC. مصاحبه کامل با ژاکیر به زودی منتشر خواهد شد، پس با ما همراه باشید.نویسنده: Shubhankar Parijat