Xbox Series X Mid-Gen Refresh با فضای ذخیره سازی 2 ترابایتی و طراحی جدید به بیرون درز کرد


مایکروسافت طی آزمایشی با FTC گفت که انتظار دارد نسل بعدی کنسول های بازی خود در سال 2028 عرضه شود. بسیاری مشکوک بودند که مایکروسافت برنامه هایی برای نسل بعدی ایکس باکس دارد، و این به لطف برخی اسناد دادگاه فاش شده (ارائه شده توسط Resetera) کم و بیش تایید شده است. با این حال، قبل از آن، به نظر می رسد این شرکت کنسول های سری Xbox فعلی خود را با ویژگی های جدید به روز کند.

Xbox Series X جدید، با کد Brooklin، عملکرد 12 TFLOPS GPU را با وضوح هدف 4K ارائه می دهد. با این حال، دارای 2 ترابایت حافظه داخلی، یک پورت USB-C، دو درگاه USB-A و تحویل محتوای “تمام دیجیتال” است. همچنین می‌توانید با Wi-Fi 6E وای‌فای سریع‌تر، انقباض قالب ۶ نانومتری برای افزایش کارایی و طراحی استوانه‌ای‌تر انتظار داشته باشید.

اگر این کافی نباشد، برق PSU تا 15 درصد کاهش می یابد و یک حالت آماده به کار کم مصرف جدید، مصرف برق را تا 20 درصد در مقایسه با مدل فعلی کاهش می دهد. همچنین با کنترلر جدید Xbox Wireless 2 همراه خواهد شد.

Brooklin در حدود ژوئیه 24/25 FY اعلام خواهد شد و در نوامبر با قیمت 499 دلار در دسترس خواهد بود. شایان ذکر است که Xbox Series S نیز با نام رمز “Ellewood” اصلاح شده است و قرار است تقریباً در همان زمان در ماه سپتامبر با قیمت 299 دلار عرضه شود. مایکروسافت نیز اعلامیه رسمی اعلام نکرده است، بنابراین انتظار می رود جزئیات بیشتری در ماه های آینده اعلام شود.

نویسنده: Ravi Sinha

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *