Call of Duty Modern Warfare 2 (5)

کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده شکایت ضد تراست را برای جلوگیری از خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت تشکیل می دهد – گزارش


در میان مشکلاتی که مایکروسافت در حال حاضر با خرید اکتیویژن بلیزارد در بریتانیا و اتحادیه اروپا با آن مواجه است، این شرکت ممکن است به زودی با مشکلاتی از سوی ایالات متحده مواجه شود. به گفته پولیتیکو، کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده احتمالاً برای جلوگیری از تصاحب شکایت خواهد کرد.

شایان ذکر است که یک اقدام ضد تراست توسط FTC هنوز تضمین نشده است. دلیل آن هم این است که چهار کمیسیونر هیئت حاکمه هنوز باید به این شکایت رای دهند و با وکلا ملاقات کنند. اما FTC با توجه به جزئیات و استدلال هایی که از این معامله حمایت می کند، تردید دارد.

همراه با تحقیقات کمیسیون اروپا و سازمان رقابت و بازار بریتانیا، FTC همچنین نگران است که خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت به آن مزیتی ناعادلانه در بازار بازی داده است. خود FTC هنوز بیانیه ای در این مورد صادر نکرده است.

به عنوان بخشی از تحقیقات بریتانیا در مورد این موضوع، سونی اخیرا چندین مورد از جمله عملکرد اشتراک های پلی استیشن پلاس، میزان بد خرید برای توسعه دهندگان و گیمرها و اینکه چگونه مایکروسافت می خواهد سونی را به نینتندو تبدیل کند، فاش کرد. بیانیه ای 22 صفحه ای با انتشار بیانیه ای منتشر کرد. جزئیات جالب حتی این واقعیت که PS6 ممکن است پس از سال 2027 وارد بازار شود.نویسنده: Shunal Doke