یونیتی حدود 1800 نفر را اخراج می کند


سال 2023 سال وحشتناکی برای صنعت بازی بود، با موجی از اخراج ها که منجر به کاهش هزاران شغل در تعداد شگفت انگیزی از استودیوها در سراسر جهان شد. متأسفانه، سال 2024 در این زمینه نیز شروع بدی داشت و توسعه دهنده موتور بازی سازی Unity دور عمده دیگری از اخراج را اعلام کرد.

به گزارش رویترز، این شرکت اعلام کرد که حدود 25 درصد از نیروی کار خود یا حدود 1800 نفر را از هم اکنون تا پایان ماه مارس اخراج خواهد کرد. این چهارمین اخراج یونیتی در حدود شش ماه گذشته و تا کنون بزرگترین اخراج یونیتی است. این شرکت می‌گوید این «تمام تیم‌ها، مناطق و خطوط تجاری را تحت تأثیر قرار می‌دهد».

این شرکت در ماه نوامبر اعلام کرد که «تعداد مشاغلی را که انجام می‌دهیم کاهش می‌دهد تا بر کسب‌وکار اصلی خود تمرکز کنیم و موفقیت و سودآوری بلندمدت را به ارمغان بیاوریم».

این چند ماه پر فراز و نشیب برای یونیتی، فراتر از اخراج ها بود. در ماه سپتامبر، این شرکت سیاست‌های جدید کسب درآمد را برای بازی‌هایی که با استفاده از این موتور ساخته شده‌اند، اعلام کرد. این امر مستلزم آن است که توسعه دهندگان به جای هر خرید، به ازای هر نصب هزینه کنند. ثابت شد که این تغییر به طور گسترده ای منفور بود و منجر به انتقادات گسترده از سوی صنعت و کاهش قابل توجه قیمت سهام یونیتی شد.

این شرکت به سرعت عذرخواهی کرد و تأیید کرد که تعدادی از تغییرات بحث برانگیز اعلام شده را معکوس می کند. اندکی پس از این اعلامیه، جان ریسیتیلو، مدیر عامل یونیتی، استعفا داد و جیم وایت هرست، مدیرعامل موقت شد.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید