مخالفت CMA بریتانیا در برابر خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت


زمانی که سازمان رقابت و بازار بریتانیا از خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت جلوگیری کرد، بسیاری را شوکه کرد. برخلاف انتظارات، او نسبت به این که این معامله چگونه بر بازی‌های ابری داخلی تأثیر می‌گذارد، به جای اینکه چه کسی سود می‌برد، ابراز نگرانی کرد. ندای وظیفه برای چه مدت.

هر دو شرکت به شدت در این مورد صحبت کرده و گفته اند که به این تصمیم اعتراض خواهند کرد. با این حال، کمیسیون اروپا اخیراً با استناد به تلاش‌های مایکروسافت برای رفع کامل نگرانی‌های رقابتی شناسایی شده توسط کمیسیون اروپا و نشان دادن پیشرفت‌های قابل‌توجه در بازی‌های ابری در مقایسه با وضعیت موجود، این خرید را تأیید کرد و جهان را شگفت‌زده کرد.

CMA در توییتر به این موضوع اشاره کرد. “مقامات رقابت در بریتانیا، ایالات متحده و اروپا متفق القول هستند که این ادغام بر رقابت در بازی های ابری تأثیر منفی خواهد گذاشت. آنها به این نتیجه رسیدند که بازی باید به عنوان یک بازار آزاد و رقابتی ادامه یابد.”

پیشنهادات مایکروسافت که امروز توسط کمیسیون اروپا تصویب شد به مایکروسافت اجازه می دهد تا شرایط قرارداد را برای این بازار برای 10 سال آینده تعیین کند. این پلتفرم جایگزین پلت فرم مقصد خواهد شد و بازار مشروط به تنظیم مداوم شرایط و ضوابط فروش خواهد بود. .

این یکی از دلایلی است که گروه پنل مستقل CMA پیشنهاد مایکروسافت را رد کرده و معامله را مسدود کرده است.

چرا مایکروسافت (پس از پرداخت هزینه تقسیم 3 میلیارد دلاری به Activision Blizzard) از بازار بریتانیا خارج نمی شود؟ 60 تا 70٪ از بریتانیا پس از ایالات متحده به منطقه مهمی برای این شرکت تبدیل شده است، به ویژه با توجه به اینکه از زمان OG Xbox برای ایجاد جای پایی در ژاپن تلاش کرده است.

مثل همیشه، زمان مشخص خواهد کرد، اما حتی اگر CMA موضع خود را تغییر دهد، مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد همچنان باید با کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده مبارزه کنند. پس از مسدود کردن این معامله، FTC در ژانویه اعلام کرد که هیچ گفتگوی “مهم” حل و فصل وجود ندارد. در ضمن منتظر بروزرسانی های بیشتر باشید.

نویسنده: Ravi Sinha

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید