Xbox Activision Blizzard

رگولاتور بریتانیا تحقیقات در مورد خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت را به مدت هشت هفته تمدید کرد.


در آخرین فصل‌های تنظیم‌کننده‌های مختلف که تلاش مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد را بررسی می‌کنند، سازمان رقابت و بازار بریتانیا اعلام کرد که تحقیقات خود را در مورد این معامله گسترش خواهد داد.

به گفته GamesIndustry.biz، CMA اعلام کرده است که تحقیقات خود را تمدید کرده است، تا حد زیادی به دلیل پیچیده شدن پرونده. CMA برای پردازش “حجم بزرگی از شواهد و ارائه شده از طرف های اصلی و اشخاص ثالث” به زمان نیاز دارد.

در نتیجه این تمدید، تنظیم کننده اعلام کرده است که برای پردازش شواهد به هشت هفته دیگر نیاز دارد. CMA در تلاش است تا گزارش را در اسرع وقت تکمیل کند، اما مهلتی را برای گزارش 26 آوریل تعیین کرده است.

“در اتخاذ این تصمیم، گروه تحقیق به گستره و پیچیدگی تحقیقات و نیاز به در نظر گرفتن حجم وسیعی از شواهد و ارائه‌های طرف‌های اصلی و اشخاص ثالث اذعان داشت تا زمان کافی برای انجام تحقیقات کامل در نظر گرفته شود. CMA گفت: نیاز است که نظراتی را که در پاسخ به یافته‌های اولیه گروه تحقیقاتی دریافت می‌کنیم و به‌خوبی در چارچوب زمانی قانونی به تصمیم نهایی برسیم.

علاوه بر CMA، معامله بین مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد در حال حاضر توسط سایر نهادهای نظارتی، از جمله کمیسیون اروپا و کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده تحت نظارت است. مشخص شد که هیچ مذاکره‌ای برای حل و فصل انجام نشده است. .نویسنده: Shunal Doke