UK Block ‘به دور از حرف نهایی’ در Microsoft Deal – مدیر عامل Activision بلیزارد


خرید اکتیویژن بلیزارد پیشنهادی مایکروسافت به بزرگترین مانع خود برخورد کرده است. سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) به دلیل نگرانی در مورد تأثیر آن بر رقابت و نوآوری در بازار استریم ابری، رسماً این معامله را مسدود کرده است. مایکروسافت “کاملا متعهد” به خرید باقی می ماند و گفته است که قصد دارد به تصمیم CMA اعتراض کند و اکتیویژن بلیزارد نیز، درست حدس زدید، در همان صفحه است.

بابی کوتیک، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد در بیانیه‌ای که به صورت عمومی منتشر شد، گفت که CMA مسدود کردن این معامله “به دور از نهایی شدن” این معامله است و مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد همچنان مطمئن هستند.

Kotick نوشت: “امروز، تنظیم کننده بریتانیا، سازمان رقابت و بازار (CMA)، تصمیم گرفت که ادغام با مایکروسافت را تایید نکند. ما به همراه مایکروسافت می‌توانیم نسبت به این تصمیم اعتراض کنیم و از قبل کار را برای شکایت به دادگاه استیناف رقابت بریتانیا آغاز کرده‌ایم. ما در این مورد مطمئن هستیم: این معامله برای رقابت خوب است.

کوتیک گفت که خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت، در صورت تایید، “به نفع کارمندان ما، نیروی کار گسترده تر فناوری بریتانیا و بازیکنان در سراسر جهان خواهد بود.”

کوتیک نوشت: «بریتانیا می‌خواهد جایگاه رهبری خود را در فناوری ارتقا دهد و ترکیب مایکروسافت و اکتیویژن این کار را انجام می‌دهد. “در زمانی که زمینه های یادگیری ماشین و هوش مصنوعی در حال رونق است، ما می دانیم که بازار بریتانیا از قدرت جایگاه مایکروسافت در هر دو زمینه و توانایی ما برای استفاده از این فناوری ها به صورت آماده بهره خواهد برد. در مقابل، اگر تصمیمات CMA باشد. موثر، آنها سرمایه گذاری، رقابت و ایجاد شغل را در سراسر صنعت بازی بریتانیا محدود می کنند.”

خرید پیشنهادی در جاهای دیگر نیز با مشکلات احتمالی روبرو است، به طوری که کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده یک شکایت ضد تراست علیه مایکروسافت و کمیسیون اروپا نیز در حال بررسی این معامله هستند. ظاهراً دومی احتمال بیشتری دارد که معامله را تأیید کند، اگرچه تا همین اواخر، برای CMA نیز گزارش شده بود.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *