طبق گزارش‌ها، یوبی‌سافت مجوز بازی The Crew 1 را برای بازیکنانی که این بازی را خریداری کرده‌اند لغو خواهد کرد.


صنعت بازی به ما آموخته است که مالکیت دیجیتال تا چه حد می‌تواند بی‌ثبات باشد، از DRM گرفته تا سرورها که دائماً مالکیت بازی‌هایی را که به سختی به دست آورده‌اید تهدید می‌کند. به نظر می رسد یک بازی دیگر این نقطه را در خانه چکش کند.

یوبی سافت اخیرا تمامی سرورهای خود را برای سال 2014 خاموش کرده است. خدمه، بازی های همیشه آنلاین را عملا غیرقابل پخش می کند. اما علیرغم هر امیدی مبنی بر اینکه یک پچ ایجاد شده توسط جامعه به نحوی بازی را دوباره قابل بازی کند، یوبی سافت با سلب مجوز از بازیکنانی که بازی را خریداری کرده اند، این امیدها را از بین برده است. این بدان معناست که بازیکنان دیگر به هیچ وجه نمی توانند به بازی دسترسی داشته باشند.

صفحه کتابخانه بازی که توسط یکی از کاربران در Reddit به اشتراک گذاشته شده است، می گوید: “این بازی دیگر در دسترس نیست. چرا برای ادامه ماجراجویی خود به فروشگاه مراجعه نمی کنید؟

یوبی سافت هنوز به طور رسمی در مورد این موضوع اظهار نظر نکرده است، اما همانطور که ممکن است تصور کنید، قابل درک است که واکنش کمی از طرف جامعه وجود داشت. وقتی یک بازی را با پول خود می‌خرید، انتظار دارید برای همیشه مالک آن باشید، حتی اگر سرورها خراب شوند. با لغو مجوز، یوبی‌سافت اساساً سابقه‌ای را ایجاد می‌کند که در آن خریدها موقتی هستند و بعید است که توسط بینندگان با استقبال خوبی مواجه شوند.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید