FTC از مایکروسافت برای جلوگیری از خرید اکتیویژن بلیزارد شکایت کرد


گزارش های اخیر حاکی از آن است که کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) از مایکروسافت برای جلوگیری از خرید پیشنهادی 69 میلیارد دلاری Activision Blizzard شکایت خواهد کرد. در داخل، این تصمیم با رای 3 به 1 (از طریق واشنگتن پست) به تصویب رسید.

FTC گفت این خرید، در صورت موفقیت آمیز بودن، به مایکروسافت برتری ناعادلانه ای نسبت به رقبای خود در بازارهای کنسول، اشتراک و بازی های ابری می دهد، زیرا Activision دارای ویژگی های بزرگی مانند: من اینجا هستم. Call of Duty، World of Warcraft، Candy Crush، بیشتر. به گفته کمیسیون، پس از تکمیل تراکنش، مایکروسافت این قدرت را خواهد داشت که ویژگی‌های کلیدی خود را از پلتفرم‌های رقیب مانند پلی‌استیشن دریغ کند یا از قدرت خود برای دستکاری قیمت‌ها و انتشار نسخه‌های پایین‌تر بازی‌های خود در پلتفرم‌های رقیب استفاده کند.

هالی ودووا، مدیر دفتر رقابت FTC گفت: «مایکروسافت قبلاً نشان داده است که می‌تواند و می‌خواهد محتوا را از رقبای بازی خود دریغ کند. میدان ستاره چه زمانی سقوط قرمز“امروز، ما در تلاش هستیم تا مایکروسافت را از کنترل استودیوهای اصلی بازی مستقل و استفاده از آن برای تضعیف رقابت در بازارهای بازی های پویا و سریع در حال رشد باز داریم.”

برد اسمیت، رئیس مایکروسافت، پاسخ داد: توییتر، گفت که خرید پیشنهادی “رقابت را گسترش می دهد و فرصت های بیشتری برای گیمرها و توسعه دهندگان بازی ایجاد می کند” و برای رفع نگرانی های رقابتی، این شرکت “امتیازاتی را به FTC پیشنهاد کرد” اوایل این هفته. به پرونده ما اطمینان کامل داشته باشید و از فرصت ارائه آن در دادگاه استقبال کنید.»

مایکروسافت و اکتیویژن قبلاً گفته بودند که آماده مبارزه در دادگاه برای اطمینان از انجام معامله هستند.

مایکروسافت اخیراً اعلام کرده است که با نینتندو و Valve قرارداد بسته است. ندای وظیفه برای دهه آینده، روی پلتفرم‌های آینده نینتندو و استیم. معامله مشابهی به سونی پیشنهاد شده است، اما پذیرفته نشده است.

تصاحب پیشنهادی مایکروسافت بر اکتیویژن بلیزارد در ماه اکتبر توسط رگولاتورهای برزیل تایید شد، اما در سایر نقاط جهان با بررسی دقیق‌تری مواجه است. کمیسیون اروپا اتحادیه اروپا و سازمان رقابت و بازار بریتانیا در مورد چگونگی تأثیر این توافق در صورت تصویب بر رقابت ابراز نگرانی کرده اند.

نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید