طبق سند FTC، Elder Scrolls 6 “ممکن است” انحصاری برای Xbox و PC باشد


پیامی از مایکروسافت در مورد اینکه آیا طومارهای بزرگ 6 نسخه‌های پلی‌استیشن (خب، هر زمان که منتشر می‌شوند) کنار گذاشته می‌شوند، اما با توجه به این واقعیت که دو نسخه اصلی Bethesda در سال 2013 عرضه می‌شوند، در بهترین حالت ترکیبی است. سقوط قرمز و میدان ستاره به عنوان یک کنسول انحصاری ایکس باکس راه اندازی شد و بسیاری انتظار داشتند که RPG فانتزی نیز از همین روش پیروی کند. اکنون شواهد بیشتری برای حمایت از این ایده ظاهر شده است.

همانطور که استفان توتیلو، روزنامه نگار Axios در توییتر اشاره کرد، اسناد جدیدی از پرونده دادگاه اخیر مایکروسافت و FTC و همچنین پاسخ هایی از لیست مایکروسافت به دست آمده است. طومارهای بزرگ 6 این بازی قرار است در سال 2026 یا بعد از آن به عنوان یک عنوان ایکس باکس و رایانه شخصی منتشر شود. در اوایل سال جاری، فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس، گفت که بازی حداقل پنج سال دیگر باقی خواهد ماند.

در همین حال، سند دیگری که به تازگی منتشر شده است نشان می دهد که مایکروسافت در سپتامبر گذشته به FTC گفته است: طومارهای بزرگ 6 “احتمالا فقط برای Xbox و PC منتشر شود.” سونی در بیانیه‌ای به اداره رقابت و بازار بریتانیا در اوایل سال جاری گفت: طومارهای بزرگ 6 نسخه پلی استیشن پس از خرید Bethesda توسط مایکروسافت کنار گذاشته شد.

البته، با توجه به این واقعیت که این RPG فانتزی جهان باز هنوز فاصله زیادی دارد (حداقل)، بعید به نظر می‌رسد که به این زودی پاسخ مشخصی دریافت کنیم که کدام پلتفرم را هدف قرار خواهد داد. با توجه به اینکه Bethesda چگونه از زمان خرید مایکروسافت روی نسخه‌های جدید بزرگ کار می‌کند، بازی بعدی آنها چه خواهد بود؟ طومارهای بزرگتر به احتمال زیاد این سری به پلی استیشن نمی آیند.

و میدان ستاره استودیو Bethesda Game اکنون تمرکز خود را به موارد زیر تغییر داده است: طومارهای بزرگ 6، سرانجام پیش تولید خود را به پایان رساند و در حال حاضر در مراحل اولیه توسعه قرار دارد.

نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *