مدیر اجرایی پلی استیشن می گوید پیشرفت در فناوری و هوش مصنوعی، داستان سرایی هیجان انگیزتری را در بازی ها امکان پذیر می کند.


در مصاحبه ای که در وب سایت رسمی سونی منتشر شد، اسد قزلباش، رئیس پلی استیشن پروداکشنز، در مورد تلاش های این شرکت برای تطبیق بیشتر PlayStation IP در تلویزیون و فیلم صحبت کرد. در این مصاحبه، قزلباش همچنین در مورد تأثیر گسترده تری که پیشرفت در فناوری و هوش مصنوعی بر بازی خواهد داشت صحبت کرد، که معتقد است در بخش داستان گویی به شدت احساس خواهد شد.

قزلباش گفت که پیشرفت‌ها در فناوری و هوش مصنوعی به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا داستان‌های «هیجان‌انگیز» بیشتری تعریف کنند و بازی کلی را به تجربه‌ای «شخصی‌تر» تبدیل کند.

قزلباش گفت: «وقتی صحبت از آینده بازی به میان می‌آید، ما معتقدیم پیشرفت در فناوری و هوش مصنوعی به بازی‌ها اجازه می‌دهد تا شخصی‌تر شوند و تجربه‌ای سفارشی برای هر بازیکن فراهم کنند.» علاوه بر این، پیشرفت‌ها در فناوری، عمق احساسی بازی‌ها را افزایش می‌دهد، زیرا شخصیت‌ها هیجان‌انگیزتر می‌شوند و این امر باعث ایجاد یک نسل کامل از سازندگان می‌شود.

قزلباش همچنین در مورد اینکه چگونه پروژه های آینده به جای تمرکز بر وفاداری بصری، تاکید بر روایت را آغاز خواهند کرد، صحبت کرد.

او گفت: «تمرکز از گرافیک و تصاویر بصری به داستان‌های همه‌جانبه‌ای تغییر می‌کند که مدت‌ها پس از کنار گذاشتن کنترلر با شما طنین‌انداز می‌شوند. “در مورد نقش پلی استیشن در این تکامل، من آن را به عنوان یک مقصد تعریف شده توسط جامعه و تعهد به تجربه های با کیفیت بالا، غیرمنتظره و به یاد ماندنی می بینم.”

قزلباش همچنین در مورد نقش فناوری در داستان گویی و اینکه چگونه فناوری های جدید باعث شکل گیری اوضاع در آینده می شود صحبت کرد. او همچنین در مورد اینکه چگونه پیشرفت در فناوری‌های مختلف جدید مانند هوش مصنوعی به ما اجازه می‌دهد تا تجربیات شخصی‌سازی‌شده‌تری ایجاد کنیم، صحبت کرد.

او گفت: «پیشرفت در هوش مصنوعی تجربیات شخصی‌تر و داستان‌های معنادارتری برای مصرف‌کنندگان ایجاد می‌کند. برای مثال، NPCها (شخصیت‌های غیربازیکن) در بازی‌ها می‌توانند با بازیکنان بر اساس اعمالشان تعامل داشته باشند، و باعث می‌شود آنها احساس شخصی‌تر کنند، برای مخاطبان جوان‌تر Gen Z و Gen Alpha که می‌خواهند در همه چیز شخصی‌سازی کنند و تجربه‌ای معنادارتر داشته باشند. ”

قزلباش همچنین قبل از صحبت در مورد نقش پلی استیشن پروداکشن در کل بازار سرگرمی در مورد چندین موضوع دیگر از جمله ابتکارات آموزشی صحبت کرد و این شرکت را «پیشگام در داستان سرایی غیرمنتظره، خاطره انگیز و سرگرم کننده» خواند تماشا میکرد.

PlayStation Productions شرکتی است که بر اقتباس های تلویزیونی و فیلمی از ویژگی های مختلف پلی استیشن نظارت دارد. تحسین‌شده‌ترین اثر تا به امروز، اثری است که درام تلویزیونی ساخته شده است. آخرین مادر حال حاضر برای فصل دوم آن آماده می شود.نویسنده: Joelle Daniels

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید