Steam فیلترهایی را برای پشتیبانی از کنترلر در ماه اکتبر ارائه می دهد


Valve به‌روزرسانی استیم را اعلام کرده است که باعث می‌شود توسعه‌دهندگان راحت‌تر فاش کنند که آیا بازی‌هایشان از کنترلرهای DualSense پشتیبانی می‌کند یا خیر. به‌روزرسانی Steamworks توضیح پشتیبانی از کنترلر بازی را برای توسعه‌دهندگان و ناشران آسان‌تر می‌کند.

نظرسنجی ارسال شده به استودیوها و ناشران در مورد پشتیبانی از کنترلر، صفحه فروشگاه Steam بازی را تحت تأثیر قرار می دهد و به شرکت ها امکان می دهد بین «پشتیبانی کامل کنترلر» و «پشتیبانی جزئی کنترلر» یکی را انتخاب کنند. همچنین گزینه هایی برای موارد خاصی از بازی ها وجود دارد که فقط با طرح های کنترل خاصی کار می کنند.

Valve اشاره می کند که اگر کنترلرهای Xbox پشتیبانی شوند، Steam به طور خودکار از کنترلرهای DualShock و DualSense پشتیبانی نمی کند. این شرکت می گوید که توسعه دهندگان باید کارهای خاصی را در بازی های خود انجام دهند تا از پشتیبانی از کنترلرهای پلی استیشن اطمینان حاصل کنند.

در ماه اکتبر، شاهد نماها و فیلترهای جدیدی خواهیم بود که به بازیکنان اجازه می‌دهد بازی‌هایی را انتخاب کنند که از کنترلرهای موجود پشتیبانی می‌کنند. طبق بررسی اخیر سخت افزار Steam، Valve گفت این به روز رسانی به بیش از 87 میلیون بازیکن در Steam که حداقل از یک کنترلر استفاده می کنند کمک خواهد کرد.

برای استودیوهایی که در توسعه پشتیبانی سفارشی برای کنترلرهای پلی استیشن مشکل دارند، Valve همچنین یک API ساده برای Steamworks ارائه می کند تا بازی هایی را ارائه دهد که از کنترلرهای پلی استیشن پشتیبانی می کنند، البته تا زمانی که از کنترلرهای ایکس باکس پشتیبانی می کنند.نویسنده: Shunal Doke

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *