پیش‌بینی می‌شد که «استارفیلد» و «ایندیانا جونز» هر دو بیش از 10 میلیون نسخه در PS5 بفروشند.


حتی قبل از نهایی شدن خرید ZeniMax، مایکروسافت همچنان اصرار داشت که انحصار عناوین بعدی Bethesda را به صورت موردی تعیین می کند، اما اکنون به نظر می رسد که اکثر نسخه های پرچمدار این شرکت واقعاً انحصاری خواهند بود. روشن کن که از انتشار پلی استیشن صرف نظر کنید.

به عنوان مثال، دو عنوان بزرگ آینده از استودیوی بازی سازی Bethesdaمیدان ستارهو MachineGamesایندیانا جونزپس از تکمیل خرید Bethesda توسط مایکروسافت، هر دو انحصاری Xbox و PC شدند، اما همانطور که بسیاری انتظار داشتند، مایکروسافت ثابت کرد که فروش واحدهای زیادی را فدای هر دو بازی کرده است.

این بر اساس اسناد دادگاه در دعوای اخیر مایکروسافت علیه FTC (از طریق استفان توتیلو در توییتر) است که گفته شد تیم استوارت، مدیر مالی مایکروسافت بازی، هر دو را در طول شهادت خود فاش کرد. میدان ستارهوایندیانا جونزپیش بینی می شود PS5 بیش از 10 میلیون دستگاه بفروشد.

به گفته استوارت، مایکروسافت تصمیم گرفت نسخه‌های PS5 هر دو عنوان را لغو کند زیرا معتقد است “انحصار بازی ZeniMax می‌تواند با افزایش قیمت Game Pass و افزایش فروش کنسول جبران شود.” به گفته استوارت، مایکروسافت “در کوتاه مدت به پول کمتری برای جبران تاثیر اقتصادی انحصار بازی ZeniMax نیاز دارد.”

دادگاهی در اوایل این هفته در پایان شکایت به نفع مایکروسافت رای داد، اما FTC اکنون در حال تجدید نظر است و امیدوار است که توقف نهایی شدن خرید پیشنهادی توسط Activision Blizzard دوباره اعطا شود.

CMA گفت: مایکروسافت در حال حاضر در حال مذاکره برای شرایط جدید برای خرید با CMA است، اما مذاکرات هنوز در مراحل اولیه است و ممکن است منجر به تحقیقات جدید شود.

نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *