کسب و کار رسانه ضبط سونی ممکن است 250 شغل را کاهش دهد


صنعت بازی بیش از یک سال و نیم است که توسط اخراج های بی پایان ویران شده است، اما سایر صنایع فناوری نیز به همین ترتیب تحت تاثیر قرار گرفته اند. برای مثال، طبق گزارش‌ها، بخش‌های دیگر سونی اخراج‌های گسترده را تجربه کرده‌اند.

بر اساس گزارشی در Mainichi Shimbun، کسب و کار رسانه ضبط سونی، که مسئولیت تحقیق و توسعه همه رسانه‌های فیزیکی را بر عهده دارد، تحت تأثیر اخراج‌ها قرار گرفته و حدود 250 شغل را تحت تأثیر قرار داده است. بر اساس گزارش‌ها، کاهش مشاغل بخشی از یک طرح بزرگ‌تر برای دستیابی به جایگاهی در بخش رسانه‌های فیزیکی است و سونی گفته است که در نهایت تولید رسانه‌های فیزیکی (از جمله دیسک‌های Blu-ray) را به طور کامل متوقف خواهد کرد مورد نظر. جدول زمانی دقیق این طرح مشخص نیست.

البته، صنعت بازی به طور قاطعانه به سمت یک آینده تمام دیجیتال حرکت می کند، و در حالی که رسانه های فیزیکی هنوز بخش قابل توجهی از بازار را تشکیل می دهند، سهم آن به سرعت و به طور مداوم در حال کاهش است.

البته این موضوع در خارج از بازی ها نیز صدق می کند، بنابراین جای تعجب نیست که سونی برای آینده ای تمام دیجیتال آماده می شود. چندین شرکت دیگر، از جمله مایکروسافت، کارهای مشابهی انجام می دهند.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید