طبق گزارش ها، سونی تولید PS VR2 را به حالت تعلیق درآورده است.


سونی قبل از عرضه اعلام کرده بود که انتظار دارد پلی استیشن VR2 فروش بیشتری نسبت به نسل قبلی خود داشته باشد، اما تاکنون همه چیز لزوماً اینطور پیش نرفته است. بیش از یک سال پس از عرضه، PS VR2 تقریباً در هاله ای از ابهام قرار گرفته است، اما عوامل مختلفی، از قیمت بالای آن تا عدم پشتیبانی نرم افزاری معنی دار، به فروش کم هدست واقعیت مجازی کمک کرده است.

در واقع، فروش PS VR2 به حدی کاهش یافته است که طبق گزارش ها، سونی تولید بیشتر این دستگاه را متوقف کرده است. طبق گزارشی که بلومبرگ منتشر کرده است، افرادی که با برنامه های سونی آشنا هستند می گویند که فروش PS VR2 از زمان عرضه آن در ماه فوریه “به تدریج کاهش یافته است” و در نتیجه موجودی فروخته نشده افزایش یافته است.

طبق گزارش‌ها، این شرکت تا به امروز بیش از 2 میلیون دستگاه هدست تولید کرده است و در حال حاضر روی پاک کردن تعداد هدست‌های فروخته‌نشده‌اش متمرکز است و به دنبال عرضه‌های بعدی است. تولید به‌طور موقت متوقف شده است.

گزارش‌هایی وجود داشت مبنی بر اینکه PlayStation VR2 حتی قبل از عرضه دستگاه، انتظارات سونی را برآورده نمی‌کرد، اما مدت کوتاهی پس از عرضه آن در سال گذشته، شرکت برنامه‌های تولید این هدست را پس از فروش ناامیدکننده قطع کرد.

ماه گذشته، سونی فاش کرد که در حال آزمایش پشتیبانی از بازی های رایانه شخصی واقعیت مجازی در پلی استیشن VR2 است و قصد دارد این ویژگی را اواخر امسال منتشر کند.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید