سونی گزارش می دهد که بودجه توسعه PS VR2 را به میزان قابل توجهی کاهش داده است


PlayStation VR2 تقریباً آن چیزی که سونی امیدوار بود، نبوده است. از زمان عرضه در فوریه سال گذشته، این دستگاه از نظر فروش و محبوبیت کلی با مشکل مواجه شده است. این فقط قیمت نبود، بلکه عدم پشتیبانی از نرم افزارهای شخص اول و شخص ثالث نیز بود. در واقع، به نظر می رسد سونی قبلاً از حوزه VR عقب نشینی کرده است.

بر اساس گزارشی که توسط Android Central منتشر شده است، این شرکت مقدار پولی را که برای توسعه بازی‌های PS VR2 سرمایه‌گذاری می‌کند، به شدت کاهش داده است. طبق گزارش‌ها، در حال حاضر تنها دو عنوان شخص اول برای PS VR2 به صورت داخلی در سونی در حال توسعه هستند. اگر شرکت سرمایه‌گذاری‌های واقعیت مجازی خود را به اندازه‌ای که گزارش ادعا می‌کند کاهش داده باشد، ممکن است پس از گذشت بیش از یک سال از چرخه عمر PS VR2، پشتیبانی معنی‌دار به پایان رسیده باشد.

البته سونی سعی کرده از راه های دیگر نیز این دستگاه را به گزینه جذاب تری برای کاربران آینده تبدیل کند. به عنوان مثال، این شرکت قصد دارد در ماه آگوست یک آداپتور برای PS VR2 عرضه کند و آن را با بازی‌های PC و PC VR سازگار کند. قیمت خرده فروشی 59.99 دلار است.

در ماه مارس سال جاری، گزارش شد که سونی به طور موقت تولید PS VR2 را به حالت تعلیق درآورده است تا ابتدا تعداد واحدهای فروخته نشده باقی مانده را پاک کند. بیشتر بدانید.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید