سونی موضع CMA بریتانیا در مورد خرید اکتیویژن بلیزارد مایکروسافت را شگفت‌انگیز، بی‌سابقه و غیرمنطقی خواند.


سونی در واکنش به اظهارات اخیر اداره رقابت و بازار انگلستان مبنی بر اینکه خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت به رقابت در بازار بازی های کنسول آسیبی وارد نمی کند، بیانیه ای صادر کرد. موضع CMA در مورد بد بودن این خرید برای بازار بازی های کنسولی در ماه مارس اعلام شد.

سونی در بیانیه ای موضع CMA را در مورد این خرید «غافلگیرکننده، بی سابقه و پوچ» خواند.

به گزارش IGN، سونی در بیانیه‌ای گفت: «برعکس موضع CMA در مورد تئوری آسیب کنسول، شگفت‌انگیز، بی‌سابقه و پوچ است». «یافته‌های اولیه، شواهد مادی دور را برای حمایت از یافته‌ها ارزیابی کردند که نشان می‌دهد مایکروسافت توانایی و انگیزه‌ای برای خودداری از محتوای Activision دارد، به همین دلیل است که تصمیم به ممنوعیت PlayStation گرفته است. رقابت را تا حد زیادی تضعیف می‌کند.»

مایکروسافت بیانیه خود را در این مورد منتشر کرده است. ندای وظیفه انحصاری بودن به شرکت اجازه می دهد تا با آوردن بازی به پلتفرم ها و دستگاه های بیشتر، درآمد بیشتری کسب کند.

«مایکروسافت از زمان اعلام ادغام کاملا مشخص بوده است. ندای وظیفه مایکروسافت گفت یا دیگر محتوای Activision در پلی استیشن.

“چنین استراتژی مغایر با منافع گیمرها در بریتانیا و سراسر جهان است. مایکروسافت به جای محدود کردن انتخاب و دسترسی، از ادغام برای ایجاد بازی‌های بیشتر در پلتفرم‌ها و دستگاه‌های بیشتر استفاده می‌کند. در نظر گرفته شده است تا افراد بیشتری را جذب کند.”

علیرغم بیانیه CMA، تنظیم کننده هنوز تصمیم نهایی در مورد بد بودن این خرید برای مصرف کنندگان مستقر در بریتانیا اتخاذ نکرده است. CMA گفت که رزروهای خرید آن اکنون بیشتر بر بازار بازی های ابری متمرکز است تا بازار کنسول.

تصمیم نهایی توسط CMA انگلستان در مورد خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت حداکثر تا 26 آوریل انتظار می رود.نویسنده: Shunal Doke

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *