سگا در نظر دارد قیمت بازی را به 70 دلار افزایش دهد


با عرضه نسل‌های جدید کنسول‌ها در اواخر سال 2020، قیمت بازی‌ها نیز افزایش یافته است و بسیاری از ناشران بزرگ تصمیم گرفتند نسخه‌های پرچمدار اصلی خود را به جای 60 دلار استاندارد، با قیمت 70 دلار به فروش برسانند. شرکت‌های بیشتری این استراتژی قیمت‌گذاری جدید را طی چند سال گذشته اتخاذ کرده‌اند، به‌طوری‌که مایکروسافت و نینتندو اخیراً چنین استراتژی‌هایی را اتخاذ کرده‌اند.سقوط قرمزوThe Legend of Zelda: Kingdom of Tearsبه نظر می رسد که هر یک و سگا نیز به زودی از این روند پیروی کنند.

هنگامی که در جلسه پرسش و پاسخ اخیر شرکت پس از کسب درآمد از قیمت احتمالی بازی در آینده پرسیده شد، پیشنهاد شد که ناشران ممکن است آن را برای عناوینی که «افزایش قیمت را توجیه می‌کنند» در نظر بگیرند.

سگا گفت: در بازار جهانی، عناوین بازی های AAA برای کنسول ها سال هاست با قیمت 59.99 دلار عرضه می شوند، اما در سال گذشته شاهد قیمت هایی با قیمت 69.99 دلار بودیم. مایلیم ضمن ارزیابی وضعیت بازار، قیمت عناوینی که ارزش افزایش قیمت را دارند، بررسی کنیم.

در حالی که ناشرانی که قیمت بازی‌های خود را افزایش می‌دهند عموماً با واکنش‌های گسترده مواجه شده‌اند، در حال حاضر تعداد کمی از ناشران همچنان عناوین پرچم‌دار خود را با قیمت ۶۰ دلار به فروش می‌رسانند، مخصوصا PS5 و Xbox Series X/S. حتی اگر سگا هنوز صریحاً این مسیر را تأیید نکرده باشد، اگر ناشر ژاپنی سرانجام چنین تصمیمی بگیرد، تعجب آور نخواهد بود.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید