PS5 در سال 2023 بیش از 2.6 میلیون دستگاه در ژاپن به فروش خواهد رساند که بالاترین فروش را برای پلی استیشن از سال 2004 خواهد داشت.


اطلاعاتی که اخیرا توسط فامیتسو فاش شده است نشان می دهد که کنسول نینتندو سوییچ پرفروش ترین کنسول بازی در ژاپن در سال 2023 بوده است، اگرچه فروش PS5 کمی بیش از نصف دستگاه نینتندو بوده است. که کاملا قوی بوده است برای مدت طولانی

PS5 در سال 2023 بیش از 2.6 میلیون دستگاه در ژاپن به فروش خواهد رساند که در مقایسه با سال 2022 (1.5 میلیون دستگاه) 124 درصد رشد خیره کننده داشته است و همچنین بهترین دستگاه پلی استیشن در ژاپن است. تعداد کل واحدهای فروخته شده. این اولین بار در نزدیک به 20 سال از فروش کلی PS2 در سال 2004 است.

بسیاری از آن بدون شک به دلیل بهبود زنجیره تامین PS5 است که به دلیل کمبود جهانی نیمه هادی ناشی از همه گیری ویروس کرونا، به مدت دو سال به صورت محدود در دسترس بوده است. با این حال، فروش نرم‌افزار PS5 به‌خصوص در ژاپن در مقایسه با نینتندو سوییچ بسیار کم بود، و هشت عنوان از 10 عنوان پرفروش، انحصاری Switch بودند.

ماه گذشته، سونی اعلام کرد که فروش جهانی PS5 از 50 میلیون دستگاه فراتر رفته است. این شرکت قبلا گفته بود که انتظار دارد در سال مالی 2023/24 که در 31 مارس به پایان می رسد، در مجموع 25 میلیون کنسول عرضه کند. این یک رکورد برای پلی استیشن است.

طبق اطلاعات فاش شده، سونی PS5 Pro را نیز در سپتامبر سال جاری عرضه خواهد کرد. گفته می‌شود این کنسول از فناوری سوپرنمونه‌برداری اختصاصی سونی بهره می‌برد و دارای عملکرد بهبود یافته، پشتیبانی از 8K، ردیابی پرتوی سریع‌تر و موارد دیگر است.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید