PS5 Pro Enhanced Label به بهبود وضوح، نرخ فریم یا ردیابی اشعه نیاز دارد – شایعه


مشخصات PS5 Pro در ماه‌های اخیر سوژه فاش‌های متعددی بوده است، به‌ویژه در چند هفته اخیر جزئیات ادعایی درباره به‌روزرسانی کنسول میان نسلی شایعه شده است. اما در حالی که اعتقاد بر این است که PlayStation Spectrum Super Resolution Upscaling (یا PSSR)، یک فناوری اختصاصی سوپرنمونه‌برداری، شامل پیشرفت‌هایی مانند رندرینگ 45 درصدی می‌شود، سونی اعلام کرده است که توسعه‌دهندگان می‌توانند از کنسول چگونه دقیقاً استفاده کنند استفاده کنند. مزیت سخت افزار قوی تر؟

تام هندرسون از Insider Gaming گزارشی را منتشر کرده است که در آن معیارهای ادعایی سونی برای بازی‌ها تعیین کرده است تا به طور رسمی برچسب «PS5 Pro Enhanced» به آن‌ها داده شود. این گزارش بیان می‌کند که سونی «ممکن است» برچسب PS5 Pro Enhanced را به بازی‌هایی که بهبودهایی در وضوح، نرخ فریم یا ردیابی پرتو ارائه می‌دهند، بدهد.

علاوه بر این، این گزارش می‌گوید سونی می‌خواهد بازی‌های PS5 Pro Enhanced حالتی داشته باشند که وضوح 4K ارتقا یافته را با PSSR، نرخ فریم ثابت 60 FPS و افزودن یا افزایش افکت‌های ردیابی پرتو ترکیب کند. گفته می شود که این شرکت معتقد است که چنین پیشرفت هایی در بازی ها نیز امکان پذیر خواهد بود، زیرا این کنسول نسبت به PS5 پایه 45 درصد افزایش سرعت رندر دارد.

در حالی که مشخصات PS5 Pro روی کاغذ قابل توجه است، به نظر می رسد که هنوز همه با این کنسول موافق نیستند، با گزارش های اخیر نشان می دهد که چندین توسعه دهنده در صنعت “نقطه را درک نمی کنند.”

Leaks ادعا می کند که PS5 Pro قصد دارد یک نسخه پاییزی را عرضه کند، به این معنی که احتمالاً در چند هفته آینده شاهد یک اعلامیه رسمی خواهیم بود مگر اینکه برنامه ها تغییر کنند.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید