PS5 در مسیر تبدیل شدن به «موفق‌ترین کنسول تمام دوران‌ها» سونی است – جیم رایان


سونی با انتقال از PS4 به PS5 در مورد فروش سخت افزار، با کنسول های نسل فعلی این شرکت که به طور مداوم اعداد و ارقام قوی می فروشند و احتمالاً فروش مادام العمر PS2 را پشت سر گذاشته اند، از دست نداده است. با ارسال مجموعا 160 میلیون دستگاه، گفت PS5 در مسیر تبدیل شدن به “موفق ترین کنسول بازی در تاریخ” این شرکت بر اساس معیارهای دیگر است. گفت که هنوز پیشرفت قابل توجهی وجود دارد.

قبل از جدایی، رایان در گفتگو با وبلاگ رسمی پلی استیشن، حرفه خود را در پلی استیشن منعکس کرد و نکات مثبت زیادی در مورد وضعیت پس از جدایی اش داشت.

او گفت: “من می توانم بگویم که ما در حال حاضر در اوج بازی خود هستیم” (رونویسی توسط VGC). “ما در مورد موضع خود در مورد کنسول های عالی، تجربیات عالی بازی کنسول ها و بازی های عالی بسیار واضح و ثابت بوده ایم. می توان گفت که ما در حال حاضر در اوج بازی هستیم.”

پلی‌استیشن 5 در مسیر تبدیل شدن به موفق‌ترین کنسول تاریخ از بسیاری جهات قرار دارد، و بازی‌ها و تجربه بازی‌هایی که در پلی‌استیشن 5 به رهبری استودیو پلی‌استیشن خواهید یافت، بهترین‌هایی هستند که تا به حال دیده‌ایم. ما بازی‌های بسیار بیشتری را نسبت به قبل در پلی‌استیشن 5 منتشر کرده‌ایم.”

رایان توضیح بیشتری در مورد عواملی که سونی برای پیش بینی PS5 به عنوان موفق ترین کنسول این شرکت در تاریخ در نظر می گیرد، ارائه نکرد.

تا 31 دسامبر 2023، پلی استیشن 5 54.8 میلیون واحد در سراسر جهان فروخته است. در حالی که فروش مطمئناً چشمگیر بود، اما کمتر از انتظارات سونی بود. به عنوان مثال، این شرکت انتظار داشت در سال مالی 2023-2024 25 میلیون کنسول بازی عرضه کند، اما این پیش بینی را در پایان دوره اکتبر تا دسامبر به 21 میلیون کاهش داد.

در آن زمان، رئیس گروه سونی، مدیر عامل (COO) و مدیر ارشد مالی (CFO) هیروکی توتوکی (که قرار است به عنوان مدیر عامل موقت پلی استیشن جایگزین رایان شود) نیز گفته بودند که فروش PS5 در این سال کاهش خواهد یافت. او گفت که انتظار می رود.

با این حال، اطلاعات فاش شده حاکی از آن است که سونی قصد دارد یک مدل PS5 Pro را در اواخر سال جاری عرضه کند، بنابراین ممکن است این شرکت همچنان افزایش فروش را در ماه‌های آینده پیش‌بینی کند.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید