PS5 در حال حاضر سودآورترین نسل کنسول سونی تا به امروز است


اگرچه PS5 ممکن است به آن سرعتی که سونی می‌خواهد فروخته نشود، هیچ بحثی وجود ندارد که هنوز یک موفقیت بزرگ برای سونی است. تا 31 مارس، این کنسول بیش از 59.3 میلیون دستگاه در سراسر جهان فروخته است و از آنجایی که تقریباً در اواسط چرخه عمر خود قرار دارد، انتظار می‌رود این تعداد در سال‌های آینده به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

در واقع، PS5 در حال حاضر سود بیشتری برای سونی نسبت به هر کنسول قبلی پلی استیشن دارد. به عنوان بخشی از ارائه در جلسه توجیهی بخش تجاری اخیر سونی، این شرکت فاش کرد که نسل فعلی کنسول سودآورترین نسل آن تا به امروز است.

نه تنها نسل PS5 در چهار سال اول خود 106 میلیارد دلار فروش داشت (در مقایسه با 107 میلیارد دلار در طول هفت سال برای کل نسل PS4)، بلکه طبق گفته سونی، هزینه قبلی PS5 برای هر کنسول در مدت مشابه بیشتر از گفته می شود که PS4 نسبت به سال قبل 26 درصد بیشتر است. سونی به طور متوسط ​​731 دلار برای هر کنسول PS5 برای محتوا، خدمات و تجهیزات جانبی هزینه می کند، در حالی که این رقم برای هر کنسول 580 دلار برای نسل کنسول PS4 است.

این امر به دلیل افزایش 176 درصدی در هزینه های DLC و ریزتراکنش های درون بازی، افزایش 57 درصدی در خدمات و افزایش 34 درصدی در تجهیزات جانبی نسبت به چهار سال اول نسل PS4 بوده است کاهش 12 درصدینویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید