سال گذشته PS4 فروش نرم افزاری بیشتری نسبت به Xbox Series X/S در اروپا ثبت کرد.


بیش از سه سال و نیم از عرضه PS5 می گذرد، اما به نظر می رسد که نسخه قبلی آن هنوز هم اعداد قوی تر از آنچه در این مرحله انتظار می رفت منتشر می کند. در واقع، در اروپا، فروش نرم‌افزار برای کنسول‌های نسل قبلی سونی بیشتر از فروش نرم‌افزارهای نسل فعلی Xbox Series X و S مایکروسافت بود.

طبق داده‌های منتشر شده توسط GSD (از طریق GamesIndustry)، در اروپا، PS4 در بین تمام پلتفرم‌ها (پس از PC، PS5 و Nintendo Switch) از نظر فروش نرم‌افزاری تمام‌سال در سال 2023 رتبه چهارم را به خود اختصاص خواهد داد و Xbox Series X/S جلوتر از It آمد. در مقام دوم 5. البته شایان ذکر است که در دسترس بودن تعداد زیادی از عناوین Xbox در Game Pass احتمالاً بر فروش بازی های سنتی تأثیر می گذارد.

جالب اینجاست که فروش سخت‌افزار PS4 در سال گذشته 671 درصد در اروپا افزایش یافته است، به لطف خطوط عرضه بهبود یافته برای کنسول، که در سال 2022 با کمبود مواجه بود. اما برخلاف سری ایکس باکس، فروش نرم افزار نسبت به سال قبل کاهش یافته است. X/S فروش بازی های بیشتری نسبت به سال 2022 داشته است.

در همین حال، فروش سخت افزار PS5 به دلیل بهبود عرضه یک بار دیگر 177٪ افزایش یافت، در حالی که Nintendo Switch نسبت به نتایج سال 2022 10٪ کاهش داشت.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید