مدیر عامل SIE می گوید “PS4 بخش مهمی از تجارت ما باقی می ماند”


سونی تایید کرده است که PS5 در حال حاضر سودآورترین نسل کنسول آن تا به امروز است، حتی اگر فروش PS5 کمی کمتر از حد انتظار در سال گذشته بود. با این حال، با گذشت چهار سال از چرخه عمر PS5 و با شایعات در مورد PS5 Pro، این شرکت همچنان PS4 را “بخش کلیدی تجارت خود” می داند.

بخش بازی و خدمات شبکه در جلسه تجاری سونی نشان داد که از 30 آوریل 2024، تقریباً نیمی از کاربران فعال ماهانه کنسول از PS4 استفاده می کنند. این تعداد 49 میلیون کاربر است.

هیداکی نیشینو، مدیر عامل گروه تجاری پلتفرم SIE، در یک تماس اینترنتی گفت: “همانطور که می بینید، پایگاه کاربران پلی استیشن 5 به طور قابل توجهی به رشد خود ادامه می دهد و نیمی از کنسول های فعال ماهانه را تشکیل می دهد.” بخشی از تجارت ما است، اما بازیکنان پلی استیشن 5 حتی بیشتر از نسل‌های قبلی درگیر هستند و ما انتظار داریم که این روند ادامه یابد.”

البته تمرکز روی رشد سریع PS5 است. در مقایسه با PS4، هزینه‌های کامل بازی در چهار سال پس از عرضه 12 درصد کاهش یافت، اما هزینه‌های انباشته در مدت مشابه 26 درصد افزایش یافت و به فروش 106 میلیارد دلاری رسید. این شرکت در حال حاضر فروش 18 میلیون دستگاه PS5 را در این سال مالی پیش‌بینی می‌کند، اما اگر PS5 Pro در همین زمان عرضه شود، تأثیر آن باید جالب باشد.نویسنده: Ravi Sinha

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید