تسلط بر بازار پلی‌استیشن باعث می‌شود خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت مشکلی نداشته باشد – Microsoft Executive


در حالی که نهادهای نظارتی مختلف در سراسر جهان در حال بررسی تلاش مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد هستند، مدیران ایکس باکس می گویند به دلیل موقعیت غالب پلی استیشن در بازار کنسول، این خرید خوب خواهد بود.

به گزارش بلومبرگ، برد اسمیت، رئیس و نایب رئیس مایکروسافت در نشست سالانه سهامداران این شرکت بیانیه ای صادر کرد.

اسمیت گفت: «دعوای FTC مبتنی بر بازاری است که FTC آن را دارای دو شرکت و دو محصول معرفی کرده است: Sony PlayStation و Microsoft Xbox. “اگر به بازار جهانی نگاه کنید، سونی 70 درصد از آن بازار را در اختیار دارد و ما 30 درصد، آیا این یک مورد تسهیل کننده است یا واقعاً به جای دور نگه داشتن بزرگترین رقبای ما از رقابت است؟”

اسمیت همچنین به تعداد بازی های انحصاری منتشر شده توسط پلی استیشن در مقایسه با ایکس باکس اشاره می کند. اسمیت با اشاره به 286 بازی انحصاری پلی استیشن در مقابل 59 نسخه انحصاری ایکس باکس، می گوید که فکر نمی کند 60 شدن 59 برای رقابت خطرناک باشد.

اسمیت گفت: «بنابراین یک قاضی حقوق اداری باید تصمیم بگیرد که آیا انتقال از سال 59 به 60 آنقدر برای رقابت خطرناک است که باید جلوی پیشرفت آن گرفته شود یا خیر.

کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده اخیراً اعلام کرد که از مایکروسافت برای جلوگیری از خرید Activision Blizzard شکایت کرده است.نویسنده: Shunal Doke

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید