به گفته رگولاتور اتحادیه اروپا، پلی استیشن از فروش Xbox 4:1 در اروپا پیشی گرفت


تصاحب پیشنهادی مایکروسافت بر اکتیویژن بلیزارد پیش از تصویب، موانع بزرگی برای غلبه بر آن داشت، زیرا سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) این خرید را مسدود کرد، اما اخیراً کمیسیون اروپا سرانجام آن را تأیید کرد.

پس از آن، سخنانی از سوی کمیسر اروپایی رقابت، مارگرت وستاگر منتشر شد، که در آن توضیح داد که چرا قانونگذاران این معامله را تایید کردند – یکی از عوامل کلیدی سهم بازار در اروپا است. پلی استیشن در حال حاضر از این نظر برتری زیادی نسبت به ایکس باکس دارد.

به گفته وستاگر، فروش کنسول پلی استیشن در این منطقه حدود چهار برابر فروش ایکس باکس است، شکافی که تنها در بخش های بسیار خاص بازار کاهش می یابد. همانطور که در مورد شوترها وجود دارد، سهم کلی بازار با مایکروسافت به بیش از 20٪ افزایش می یابد. اکتیویژن.

وستاگر می گوید: «یک یافته کلیدی این بود که سهم کلی بازار مایکروسافت و اکتیویژن به طور کلی در اروپا کم است. اگر به بخش‌های خاصی مانند «تیرانداز» نگاه کنید، تنها بیش از 20 درصد است. و وقتی نوبت به کنسول‌ها می‌رسد، سونی حدود چهار برابر بیشتر از فروش مایکروسافت ایکس‌باکس، پلی‌استیشن می‌فروشد.

«با این پیشینه، فکر نمی‌کردیم ادغام مشکلات عمودی ایجاد کند. به من گفتند ندای وظیفه او ادامه داد که یک سریال تیراندازی بسیار محبوب است. اما مایکروسافت احتمالا این کار را خواهد کرد ندای وظیفه بازی خود را به پایگاه پخش بسیار بزرگتر پلی استیشن بیاورید. همکاران ما در CMA نیز با ما موافق بودند و در نهایت به همین نتیجه رسیدند. ”

این شرکت به تصمیم CMA در رابطه با تلاش مایکروسافت برای کسب تاییدیه برای معامله در بریتانیا اعتراض کرده است، اما باید دید که قطعنامه نهایی تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید