کنسول های پلی استیشن تا به امروز بیش از 500 میلیون دستگاه فروخته اند


سونی اخیرا آخرین آمار فروش PS5 خود را اعلام کرد و تأیید کرد که این کنسول تا 31 مارس 38.4 میلیون دستگاه در سراسر جهان فروخته است. این یک به روز رسانی قابل توجه بود، عمدتاً از زمانی که این شرکت فاش کرد که 6.3 میلیون دستگاه از این کنسول را در ژانویه روانه بازار کرده است. سه ماهه مارس بیشترین محموله ای است که یک کنسول تا به حال در سه ماهه اول سال دیده است. علاوه بر این، اعداد به روز شده PS5 نیز نقطه عطف مهمی برای پلی استیشن به عنوان یک کل است.

نقاط عطف چیست؟ PS1 با 102.49 میلیون، PS2 با 158.7 میلیون، PS3 با 87.4 میلیون، PS4 با 117.2 میلیون و البته PS5 با 38.4 میلیون امروز.

سونی همچنین اولین شرکتی بود که از مرز 500 میلیون عبور کرد و مجموع کنسول‌های نینتندو اکنون از 403 میلیون فراتر رفته است. البته پلتفرم های دستی هیچ یک از این دو شرکت در این مجموع گنجانده نشده است.

ایکس باکس داستان دیگری است. با توجه به این واقعیت که مایکروسافت مدت زیادی است که آمار فروش رسمی کنسول را ارائه نکرده است، تعداد واحدهای فروخته شده در سراسر جهان حدود 177 میلیون واحد خواهد بود که بسیار جلوتر از نینتندو و سونی است. به روز.

وقتی نوبت به PS5 می رسد، سونی به وضوح قصد کاهش سرعت حرکت کنسول را ندارد.بیش از هر کنسول دیگری.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید