Xbox Activision Blizzard

FTC می‌گوید، هیچ مذاکره‌ای با مایکروسافت بر سر معامله اکتیویژن بلیزارد وجود ندارد


اخیراً تأیید شد که کمیسیون ردیابی فدرال ایالات متحده (FTC) یک شکایت ضد تراست علیه مایکروسافت تنظیم کرده است تا از خرید پیشنهادی Activision Blizzard جلوگیری کند. جالب اینجاست که از آنجایی که آزمایش در آستانه پیشروی است، به نظر می‌رسد که مایکروسافت و توزیع‌کنندگان آن هنوز مذاکره برای توافقنامه تسویه حساب را آغاز نکرده‌اند.

در یک جلسه تلفنی پیش از محاکمه اخیر (از طریق رویترز)، وکیل FTC، جیمز وینگارتن گفت که در حال حاضر هیچ گفتگوی “قابل توجهی” با مایکروسافت در رابطه با معامله پیشنهادی و شکایت ضد تراست فوق الذکر وجود ندارد.

البته در چند هفته گذشته، مایکروسافت به طور داوطلبانه با Valve و Nintendo معامله کرده است. ندای وظیفه در دهه آینده برای پلتفرم‌های Steam و Nintendo عرضه خواهد شد و پیشنهاد مشابهی برای سونی در نظر گرفته شده (اما هنوز پذیرفته نشده است). باید دید که مایکروسافت چه امتیازات دیگری (در صورت وجود) برای کمک به روند رو به جلو ارائه می دهد.

به عنوان بخشی از شکایت، یکی از چندین ادعای مطرح شده توسط FTC این است که مایکروسافت وعده های مشابهی را به کمیسیون اروپا در رابطه با انحصاری بودن نسخه های آینده Bethesda پس از خرید ZeniMax Media داده است. با این حال، تنظیم کننده های اتحادیه اروپا گفته اند که چنین تعهدی انجام نشده است.نویسنده: Shubhankar Parijat