Shigeru Miyamoto از نینتندو هنوز برنامه ای برای بازنشستگی ندارد


تعداد کمی از افراد به اندازه Shigeru Miyamoto نینتندو در صنعت بازی نفوذ داشته اند و تأثیر بیشتری روی رسانه بازی به طور کلی داشته اند. در سن 71 سالگی، این توسعه دهنده افسانه ای همچنان قوی است. با ایجاد فرنچایز مانند The Legend of Zelda، Super Mario، Donkey Kong، و پیکمین در حالی که میاموتو نسبت به دهه‌های قبل کمتر درگیر توسعه واقعی بازی است (از جمله موارد دیگر)، او همچنان به عنوان یک چهره کلیدی در رهبری نینتندو نقش فعالی دارد و برنامه‌ای برای کناره‌گیری به این زودی‌ها ندارد.

میاموتو در مصاحبه اخیر با گاردین در پاسخ به سوالی درباره آینده بازنشستگی خود گفت که هنوز چنین برنامه ای نداشته و در عوض بیشتر به “روزی که من بمیرم” فکر می کند. من به این فکر می کنم که در آینده می توانم چیزها را به چه کسی «تحویل کنم».

میاموتو گفت: “به جای اینکه به بازنشستگی فکر کنم، به روزی که بمیرم فکر می کنم.” در این روزگار، ما باید در مورد چیزها در حدود پنج سال فکر کنیم، بنابراین به این فکر می‌کنم که اگر اتفاقی بیفتد، به چه کسی بگویم.»

وی در ادامه افزود: “من واقعاً قدردانی می کنم که انرژی زیادی برای چیزهایی که من روی آنها کار کرده ام صرف می شود. اینها چیزهایی هستند که قبلاً وجود دارند … که افراد دیگر در حال تزکیه هستند، افراد دیگر در حال رشد هستند و دیگران در حال رشد هستند. چیزهایی هستند که من به آنها کمک کرده‌ام، بنابراین از این نظر دیگر مالکیت زیادی بر آنها احساس نمی‌کنم.»

اگرچه مشارکت میاموتو در توسعه بازی در سال‌های اخیر به طور فزاینده‌ای نادر شده است، اما او همچنان نقشی کلیدی در چندین تجارت بزرگ نینتندو ایفا کرده است. آقای میاموتو علاوه بر مشارکت عمیق در طراحی و ساخت Super Nintendo World فیلم برادران سوپر ماریو، در حالی که او به همین ترتیب در ساخت فیلم لایو اکشن اخیرا اعلام شده مشارکت خواهد داشت افسانه زلدا فیلم سینما.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید