نینتندو هیچ برنامه ای برای کاهش قیمت سوییچ ندارد


سوئیچ بیش از شش سال است که عرضه شده است و به طرز باورنکردنی، کنسول تا به امروز هرگز قیمت آن کاهش نیافته است. البته، نینتندو با Switch Lite و Switch OLED گزینه‌های ارزان‌تر و گران‌تری را معرفی کرد، اما همه مدل‌های کنسول قیمتی مشابه زمانی دارند که تا این حد وارد چرخه عمر خود شدند. ادامه آن بسیار نادر است.

و به نظر نمی رسد که به این زودی ها تغییر کند. نینتندو شاهد کاهش قابل توجهی در فروش سوییچ در سال مالی 2022/23 (آوریل 2022 تا مارس 2023) است و حتی امیدوار است به هدف حمل و نقل 15 میلیون دستگاهی خود در این سال مالی (منتهی به اول آوریل سال آینده) برسد. کمی سخت خواهد بود. با توجه به شتاب کند، آیا این شرکت به کاهش قیمت ها فکر می کند تا مردم را بیشتر به خرید سوئیچ تشویق کند؟

به گفته شانتارو فوروکاوا، رئیس شرکت، چنین نیست. در جلسه پرسش و پاسخ اخیر با سرمایه گذاران شرکت، او گفت که هزینه های کلی تولید همچنان بالاست. این بدان معناست که نینتندو در حال حاضر برنامه ای برای کاهش قیمت سوییچ (یا برعکس، افزایش قیمت سوییچ) ندارد.

فوروکاوا گفت: “وقتی صحبت از سخت افزار می شود، قیمت برخی از مواد کاهش یافته است، اما هزینه کلی هنوز بالاست.” ما باید همچنان تأثیر عواملی مانند تورم و نرخ ارز را در نظر بگیریم. در سال مالی قبل (منتهی به 31 مارس 2023)، تولید به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار گرفت، بنابراین ما در حال حرکت به سمت خرید قطعات هستیم تا تولید پایدار را تضمین کنیم. حتی اگر خام باشد. قیمت مواد کاهش می یابد، مدتی طول می کشد تا در هزینه های ساخت منعکس شود. در این مرحله، ما هیچ برنامه ای برای کاهش قیمت سخت افزار در سال مالی نداریم. از طرف دیگر، ما نیز برنامه ای برای افزایش قیمت نداریم. ین به کاهش ارزش خود ادامه می دهد و هزینه های تدارکات همچنان بالاست، بنابراین ما به نظارت دقیق وضعیت ادامه خواهیم داد.

البته، شش سال پس از عرضه، فروش هر کنسولی، مهم نیست که چقدر موفق باشد، به رکود خواهد رسید و با فروش بیش از 125 میلیون واحد در سراسر جهان، Switch مطمئناً موفقیت بزرگی را به دست آورد. من اینجا هستم.

گزارش‌ها بارها ادعا کرده‌اند که نینتندو در حال توسعه جانشین سوییچ است و گفته می‌شود که توسعه آن «در مسیر درست» قرار دارد، اما انتظار می‌رود «در اولین فرصت» تا بهار 2024 عرضه شود. استدلال می‌شود که بعید است که این با بیانیه اخیر خود نینتندو مطابقت دارد و تأیید می کند که این شرکت هیچ برنامه ای برای عرضه سخت افزار جدید در سال جاری ندارد.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *