شایعات حاکی از آن است که نسل بعدی ایکس باکس یک «دستگاه مرجع» متمرکز بر ویندوز خواهد بود.


مایکروسافت در اوایل سال جاری اعلام کرد که کار روی سخت‌افزار نسل بعدی ایکس‌باکس در حال انجام است و این «بزرگ‌ترین جهش تکنولوژیک رو به جلو» برای نسل جدید کنسول‌ها خواهد بود. نسل فعلی کنسول فقط در نیمه راه است، بنابراین واضح است که مدتی طول می کشد تا در مورد نسل بعدی کنسول ها بشنویم، اما به نظر می رسد که جزئیات برنامه های مایکروسافت در حال آشکار شدن است.

جز کوردن، روزنامه‌نگار Windows Central جزئیات برنامه‌های مایکروسافت برای نسل بعدی Xbox را در توییتر به اشتراک گذاشت. کوردن گفت ایکس باکس بعدی «به شدت بر روی ویندوز متمرکز خواهد بود» و در درجه اول یک «دستگاه مرجع» برای سازندگان خواهد بود تا دستگاه‌های مشابهی مانند ASUS Rog Ally ایجاد کنند. Corden این را به Surface Pro 11 تشبیه کرد که به عنوان مرجع برای دستگاه های مشابه از اشخاص ثالث استفاده می شود.

همانطور که مایکروسافت برنامه های انتشار شخص ثالث خود را برای عناوین شخص اول ایکس باکس گسترش می دهد، و افشای اطلاعات نشان می دهد که این برنامه ها فقط رشد خواهند کرد، ایده های مایکروسافت در مورد اینکه ایکس باکس چه چیزی باید باشد، ممکن است چندان تعجب آور نباشد. با این حال، چنین تغییری قطعاً چشمگیر خواهد بود.

به نظر می رسد اسناد داخلی مایکروسافت که قبلاً فاش شده بود نشان می دهد که ایکس باکس بعدی یک کنسول ابری هیبریدی خواهد بود و گزارش هایی وجود دارد که ممکن است در اوایل سال 2026 وارد بازار شود. بیشتر بدانید.

نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید