نسل بعدی ایکس باکس یک کنسول ابری هیبریدی خواهد بود که مشخصات اولیه آن در اسناد دادگاه فاش شده است


جزئیات جدید مهم در مورد برنامه‌های سخت‌افزاری مایکروسافت برای سال‌های آتی به لطف یک سند ویرایش‌نشده FTC که به‌طور تصادفی منتشر شده بود، فاش شده است. بر اساس این جزئیات، مایکروسافت قصد دارد به ادغام بیشتر فناوری ابری برای نسل بعدی جانشین Xbox خود ادامه دهد و احتمالاً در سال 2028 یا بعد از آن عرضه خواهد شد.

مایکروسافت در سال‌های اخیر استفاده از فناوری ابری را برای مقاصد سخت‌افزاری و نرم‌افزاری افزایش داده است و یک سند فاش شده (از طریق Reddit) ادعا می‌کند که نسل بعدی ایکس‌باکس «تلفیقی کامل» از سخت‌افزار محلی و فناوری ابری خواهد بود. توضیح داده شده است. – علاوه بر اینها، از جمله یک پلتفرم بومی ابری تمام عیار «غوطه‌ور» برای بازی‌ها و برنامه‌ها، و همچنین برخی از بازی‌های بومی ابری، ادامه خواهد داد.

مورد دوم چیزی است که مایکروسافت به طور فزاینده ای نگران آن است. فناوری ابری به طور گسترده ای در سرکوب 3 در همین حال، این شرکت همچنین با Kojima Productions همکاری می کند تا بازی های بومی ابری را به طور انحصاری برای Xbox توسعه دهد.

در همین حال، در جای دیگری از سند فاش شده (از طریق Reddit)، برنامه های داخلی اولیه برای مشخصات احتمالی در نسل بعدی ایکس باکس نیز فاش شده است. یک اسلاید مرتبط بیان می کند که چشم انداز مایکروسافت این است که “نسل بعدی پلت فرم بازی هیبریدی را توسعه دهد که از قدرت جمعی مشتری و ابر برای ارائه غوطه ور شدن عمیق تر و یک کلاس کاملاً جدید از تجربیات بازی استفاده کند.” Masu.

مایکروسافت در حال بررسی این موضوع است که آیا از ARM64 یا x64 (Zen 6) برای کنسول‌های نسل بعدی خود استفاده کند، چگونه میان هسته‌های بزرگ و کوچک CPU تعادل برقرار کند و هسته‌های CPU را ترکیب کند یا خیر. – مانند طراحی با AMD یا صدور مجوز فناوری Navi 5 این شرکت. در همین حال، این شرکت همچنین نسل بعدی ردیابی اشعه DirectX، روشنایی جهانی پویا، بهینه سازی رندر میکروپلیگون و ارتقاء مقیاس با یادگیری ماشین را هدف قرار داده است.

حتی با وجود این فاش‌ها، بعید است که برنامه‌ها در این مرحله به طور کامل تثبیت شوند، با توجه به این واقعیت که هنوز چندین سال تا کنسول‌های نسل بعدی ایکس‌باکس باقی مانده است. جزئیات به خوبی نشان می دهد که مایکروسافت به چه سمتی می رود. و با توجه به اینکه این شرکت در سال‌های اخیر چگونه با ایکس‌باکس کار کرده است، این یک جهت تعجب‌آور نیست.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *