فروش ماین کرافت در طول عمر بیش از 300 میلیون نسخه است


صنایع دستی معدن پانزدهمین سالگرد خود را در ماه می سال آینده جشن خواهد گرفت، اما فروش همچنان قوی است. به تازگی، صنایع دستی معدن به طور زنده، هلن چیانگ، رئیس استودیو Mojang تایید کرد که عنوان sandbox بیش از 300 میلیون نسخه فروخته است. این بدان معناست که هنوز هم “یکی از پرفروش ترین بازی های تمام دوران” است.

آخرین نقطه عطف اعلام شده در سال 2021 بود، زمانی که فروش از 238 میلیون دستگاه فراتر رفت. از آن زمان، چندین اسپین آف از جمله اکشن RPG looter ایجاد شده است. سیاه چال های ماین کرافت، به بیش از 25 میلیون بازیکن مادام العمر رسید. افسانه ماین کرافتاسپین آف اکشن RTS که با Blackbird Interactive توسعه یافته است نیز در کمتر از دو هفته 3 میلیون بازیکن را جذب کرد.

با این حال، هر دو عنوان روی Game Pass هستند و با وجود اینکه تعداد بازیکنان خوب است، هنوز با کل فروش بازی اصلی مطابقت ندارند. صنایع دستی معدن تقریباً بر روی هر پلتفرمی، از iOS و Android گرفته تا PS3، Xbox 360، PS4، Xbox One، PC، Nintendo Switch و غیره در دسترس است. طبق بررسی اخیر ESRB، این نسخه برای Xbox Series X/S نیز عرضه خواهد شد.نویسنده: Ravi Sinha

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید