بخش بازی های مایکروسافت 1900 شغل را کاهش می دهد


سال 2023 سال سختی برای صنعت بازی با موجی بی پایان از اخراج ها بود، اما سال 2024 به نوعی بدتر از این بود. با گذشت کمتر از یک ماه از سال جاری، صنعت قبلاً شاهد هزاران اخراج بوده است و با تعداد قابل توجهی که به این تعداد اضافه شده است، IGN گزارش می دهد که بخش بازی مایکروسافت این شرکت 1900 شغل از مجموع نیروی کار تقریباً 22000 نفر را کاهش می دهد. .

مدیر عامل مایکروسافت گیمینگ، فیل اسپنسر، در یادداشتی داخلی به کارمندان گفت که اخراج‌ها نتیجه تلاش‌های مایکروسافت گیمینگ و اکتیویژن بلیزارد برای همسو کردن استراتژی و برنامه‌های اجرایی ما با ساختار هزینه پایدار است. او گفت که او مجروح شده است. مشاغل در Xbox، Activision Blizzard و ZeniMax اضافی هستند.

در یادداشت اسپنسر آمده است: «کمی بیش از سه ماه از پیوستن تیم‌های Activision، Blizzard و King به مایکروسافت می‌گذرد. “همانطور که ما به سال 2024 نگاه می کنیم، رهبری مایکروسافت گیمینگ و اکتیویژن بلیزارد متعهد هستند که استراتژی و برنامه اجرایی خود را با ساختار هزینه ای پایدار که به طور کلی از کسب و کار رو به رشد ما پشتیبانی می کند هماهنگ کنند. ما برای تعیین اولویت ها، شناسایی زمینه های همپوشانی و اطمینان از همه افراد با هم کار کرده ایم. بر روی بهترین فرصت ها برای رشد هماهنگ است.

“به عنوان بخشی از این فرآیند، ما تصمیم دشواری گرفتیم که تعداد نیروی کار بازی خود را با حدود 1900 نقش از 22000 نفر تیم کاهش دهیم. همه افرادی که مستقیماً تحت تأثیر این کاهش ها قرار می گیرند نقش مهمی در موفقیت Activision Blizzard، ZeniMax دارند. و تیم ایکس باکس و باید به هر آنچه که در اینجا به دست آورده ایم افتخار کنیم. ما از خلاقیت، اشتیاق و فداکاری که آنها برای بازی ها، بازیکنان و همکاران ما به ارمغان می آورند سپاسگزاریم. حمایت از قوانین استخدامی محلی. ما حمایت کامل از جمله مزایای پایان کار را بر اساس سیاست های شرکت ارائه خواهیم کرد. به کارمندانی که نقش آنها تحت تأثیر قرار می گیرد اطلاع رسانی خواهد شد و ما با همکاران در حال خروج مطابق با ارزش های خود با احترام و ملاحظه رفتار خواهیم کرد. از شما سپاسگزاریم فهم شما.

“با نگاهی به آینده، ما به سرمایه گذاری در زمینه هایی ادامه خواهیم داد که از استراتژی ما برای رشد کسب و کارمان و ارائه بازی های بیشتر به بازیکنان بیشتری در سراسر جهان حمایت می کنند. اگرچه این زمان ها چالش برانگیز هستند، اما ما مانند همیشه به توانایی شما در ایجاد و ایجاد و ایجاد و ایجاد و ارائه بازی های بیشتر اطمینان داریم. بازی‌ها، داستان‌ها و جهان‌هایی را که بازیکنان را به هم متصل می‌کنند، پرورش دهید.”

مایکروسافت به لیست بلندبالایی از شرکت‌هایی پیوست که در اوایل سال ۲۰۲۴ کارمندان خود را اخراج کردند، از جمله Unity، Riot Games، Thunderful Group، Lost Boys Interactive، CI Games، Black Forest Games، Behavior Interactive و People Can Fly. دیگران.

به طور باورنکردنی، این بی‌رحمانه‌ترین اخراج مایکروسافت در تاریخ اخیر نیست. تقریباً یک سال پیش، این شرکت بیش از 10000 کارمند خود را در تمام بخش‌ها اخراج کرد و بخش بازی نیز ضربه سختی خورد. ارزش بازار این شرکت در حال حاضر بیش از 3 تریلیون دلار است و دومین شرکتی است که از این ارزش بازار پیشی گرفته است.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید