طبق گزارش ها، خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت در این هفته توسط قانونگذاران بریتانیا تایید خواهد شد.


تصاحب پیشنهادی مایکروسافت بر اکتیویژن بلیزارد مدتی است که توسط رگولاتورها مورد بررسی قرار گرفته است، اما به نظر می رسد این روند در حال رسیدن به مراحل پایانی خود است. این یکی از بزرگترین مشکلاتی بود که شرکت می توانست در صورت مخالفت با این تاثیر، با آن مواجه شود، اما به نظر می رسد. بعید.

فایننشال تایمز گزارش می دهد که روز چهارشنبه، 26 آوریل، CMA بریتانیا تصمیم نهایی خود را در مورد خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت اعلام کرد و احتمالاً این معامله تایید می شود.

در اوایل سال جاری، CMA در یافته‌های اولیه خود ابراز نگرانی کرد که این خرید می‌تواند به گیمرها در بریتانیا آسیب برساند و بر رقابت در صنعت تأثیر منفی بگذارد، اما ماه گذشته شواهد مربوطه را بررسی کرد. پس از آن، CMA گفت: دیگر احساس نمی کرد که این معامله “به کاهش قابل توجه رقابت در خدمات بازی های کنسولی منجر شود.” در پاسخ، سونی گفت که موضع CMA را «غافلگیرکننده، بی‌سابقه و غیرمنطقی» می‌داند.

در همین حال، انتظار می رود کمیسیون اروپا تصمیم نهایی را در مورد خرید پیشنهادی ظرف یک ماه به اشتراک بگذارد و گزارش ها حاکی از آن است که این معامله احتمالاً تأیید می شود.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید