خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت از تحقیقات بیشتر اتحادیه اروپا جلوگیری می کند – شایعه


راه روشنی برای مایکروسافت وجود دارد تا خرید اکتیویژن بلیزارد را تا 18 اکتبر تکمیل کند، اما این شرکت همچنان به تایید سازمان بازارهای مصرف کننده (CMA) نیاز دارد. ماه گذشته با برخی تغییرات به طور موقت توسط مقامات تایید شد. به گزارش بلومبرگ، هیئت منصفه هنوز خارج از خانه است، اما افراد “آشنا به این موضوع” می گویند که این تغییرات نیازی به تحقیقات جدید توسط کمیسیون اروپا ندارد.

کمیسیون در ماه مه این قرارداد را تأیید کرد و گفت که پیروی مایکروسافت “به طور کامل نگرانی های رقابتی شناسایی شده توسط کمیسیون را برطرف می کند و نشان دهنده پیشرفت قابل توجهی برای بازی های ابری در مقایسه با وضعیت موجود است.” یکی از تغییرات عمده پس از حکم کمیته این است که مایکروسافت حقوق پخش ابری عناوین Activision Blizzard را به یوبی سافت اعطا کرد تا از CMA راضی کند.

به گفته منابع بلومبرگ، هیچ دور جدیدی از تاییدیه ها وجود نخواهد داشت زیرا این موضوع نگرانی جدیدی برای رقابت ایجاد نمی کند. یک سخنگوی CMA تکرار کرد که اتحادیه اروپا “تحولات در بریتانیا را زیر نظر دارد و تاثیر بالقوه آنها را بر اتحادیه اروپا ارزیابی می کند.” در این بین، مایکروسافت هنوز باید با یک پرونده داخلی داخلی آینده از کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده مقابله کند. منتظر جزئیات بیشتر باشید زیرا ما مطمئن هستیم که می‌توانیم خرید را تا مهلت اولیه 18 اکتبر تکمیل کنیم.نویسنده: Ravi Sinha

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید