خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت در چین تایید شد


خرید 69 میلیارد دلاری مایکروسافت از اکتیویژن بلیزارد در هفته های اخیر با موانع بزرگی مواجه شده است، از جمله سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) که این معامله را مسدود کرده است، اما خریدها همچنان در جاهای دیگر تأییدیه نظارتی دریافت می کنند.

آخرین کشوری که این قرارداد را تایید کرد، چین است، مایکروسافت اخیراً (همانطور که تام وارن از The Verge در توییتر به اشتراک گذاشت) گفت که اداره دولتی تنظیم بازار چین (SAMR) Activision Blizzard را بدون قید و شرط خریداری خواهد کرد.

چین سی و هفتمین کشوری شد که این قرارداد را تایید کرد و ژاپن، برزیل و سایرین نیز در هفته های اخیر این کار را انجام دادند. همین اواخر، کمیسیون اروپا نیز این توافق را تایید کرد.

در همین حال، مایکروسافت در حال حاضر در حال تجدید نظر در مورد امتناع CMA از تایید خرید است، اما باید دید که کل این فرآیند چقدر طول می کشد و آیا در نهایت تصمیم CMA را رعایت می کند یا خیر. جالب اینجاست که ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت اخیراً به نظر می‌رسد که فروش محصولات Activision در بریتانیا، مگر اینکه بلوک CMA لغو شود، چیزی است که شرکت آن را رد نکرده است. بیشتر بدانید.

نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید