خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت توسط CMA در بریتانیا تایید شده است


پس از مسدود کردن اولیه این معامله، اداره رقابت و بازار بریتانیا خرید 68.7 میلیارد دلاری مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد را تأیید کرد. رگولاتورها پس از تایید اولیه در ماه گذشته، پس از اینکه شرکت اعلام کرد حقوق پخش ابری عناوین Activision Blizzard را به Ubisoft می‌فروشد، این مجوز را صادر کردند.

“در طول تحقیقات اولیه خود، CMA متوجه شد که مایکروسافت قبلاً در مورد بازی های ابری از موقعیت قدرتمندی برخوردار بوده و این معامله را مسدود کرده است. فروش حقوق پخش ابری Activision به Ubisoft منجر به موارد زیر می شود: از ارائه محتوای مهم و محبوب، از جمله بازی ها جلوگیری می کند. . Call of Duty، Overwatch، و دنیای جنگ – از تحت کنترل مایکروسافت در مورد بازی های ابری. قرارداد بازسازی شده به طور قابل توجهی نگرانی هایی را که CMA پس از تحقیقات اولیه خود داشت، که در اوایل سال جاری به نتیجه رسید، برطرف کرد. ”

CMA گفت که اگرچه برخی از “نگرانی های باقیمانده محدود” شناسایی شده است، مایکروسافت “تعهداتی را برای اطمینان از اینکه شرایط فروش حقوق اکتیویژن به Ubisoft توسط CMA قابل اجرا است، ارائه کرده است.” CMA در مورد این ابتکارات مشورت کرده است و از اینکه آنها شبکه ایمنی لازم را برای اطمینان از انجام صحیح این تراکنش فراهم می کنند، راضی است. ”

سارا کاردل، مدیر اجرایی CMA گفت که آژانس “در عزم خود برای جلوگیری از ادغام هایی که رقابت را تضعیف می کند و نتایج منفی برای مصرف کنندگان و مشاغل ایجاد می کند، مصمم است.” ما بدون نفوذ سیاسی تصمیم می گیریم و تحت تأثیر لابی شرکتی نیستیم. ما یک پیام واضح به مایکروسافت ارسال کرده‌ایم که این معامله مسدود می‌شود مگر اینکه مایکروسافت به طور جامع به نگرانی‌های ما رسیدگی کند و اقدام قاطعانه‌ای در این زمینه انجام دهد.

“با فروش حق پخش ابری Activision به Ubisoft، ما اطمینان حاصل کردیم که مایکروسافت نمی تواند این بازار مهم و به سرعت در حال توسعه را خفه کند. با رشد بازی های ابری، این مداخله به مردم مزیت رقابتی بیشتری می دهد.” ما تنها آژانس رقابتی در جهان هستیم که به این نتیجه برسیم.»

کاردل همچنین به “شرکت ها و مشاوران” نسبت به استفاده از تاکتیک های مشابه مایکروسافت هشدار داد. “شرکت ها و مشاوران آنها شکی ندارند که تاکتیک های به کار گرفته شده توسط مایکروسافت راهی برای تعامل با CMA نیست. مایکروسافت در تحقیقات اولیه ما فرصتی برای سازماندهی مجدد داشت، اما در عوض آنها به حمایت از یک سری اقدامات متقابل ادامه دادند که ما به آنها گفتیم که چنین هستند. کاملاً بی‌اثر است. طولانی شدن دعوای قضایی مانند این فقط وقت و هزینه را تلف می‌کند.»

مایکروسافت قصد دارد تا 18 اکتبر خرید Activision Blizzard را تکمیل کند. این شرکت در یک نبرد داخلی دادگاه با کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده است که دستور مسدود کردن توافق و درخواست تجدیدنظر آن را رد کرد، اما همچنان مطمئن است که مهلت مقرر را رعایت خواهد کرد. بر اساس گزارش ها، به نظر می رسد که هیچ مانعی باقی نمانده است زیرا مجوز دوم کمیسیون اروپا مورد نیاز نیست. در ضمن منتظر بروزرسانی های بیشتر باشید.نویسنده: Ravi Sinha

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید