خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت توسط کمیسیون تجارت منصفانه ژاپن تایید شد


کمیسیون تجارت منصفانه ژاپن خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت را تایید کرد. یک بیانیه مطبوعاتی (ترجمه شده از طریق DeepL) بیان می کند که ادغام “از لحاظ مادی رقابت را در هیچ حوزه تجاری خاصی محدود نمی کند.” کمیسیون به ناشر اعلام کرده است که منع خرید صادر نخواهد کرد.

این به دنبال یافته‌های اولیه توسط اداره رقابت و بازار بریتانیا است که گفته است این خرید باعث نمی‌شود بازار بازی‌های کنسول رقابتی کمتری داشته باشد. تحقیقات تا ماه آوریل ادامه خواهد داشت تا طرفین بتوانند مدارک جدیدی ارائه دهند. با این حال، مارتین کلمن، رئیس پانل گفت: ندای وظیفه مزایای پلی استیشن بیشتر از مزایای انجام چنین اقداماتی است. ”

این ادغام هنوز راه در پیش دارد، به ویژه از زمانی که کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده شکایت های ضد انحصاری را برای جلوگیری از آن تنظیم کرده است. هیچ توافقی صورت نگرفته است و می تواند در ماه های آینده به دادگاه مراجعه کند. انتظار می رود کمیسیون اروپا در تاریخ 22 می در مورد این خرید تصمیم گیری کند.

در مورد سونی، آنها هنوز با مایکروسافت بر سر قرارداد جدید اکتیویژن بلیزارد به توافق نرسیده اند. قرارداد فعلی سال آینده منقضی می‌شود، اما جیم رایان، رئیس سرگرمی‌های تعاملی سونی، ظاهراً تنها علاقه‌مند به جلوگیری از ادغام است.نویسنده: Ravi Sinha

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *