قرارداد 10 ساله مایکروسافت با پلی استیشن برای بازی‌های اکتیویژن فقط شامل Call of Duty می‌شود.


بالاخره مایکروسافت و سونی ندای وظیفهفعلاً روی پلی استیشن باقی خواهد ماند، اما پلی استیشن چندین ماه در برابر این کار مقاومت کرده است. این تراکنش پس از تکمیل برنامه ریزی مایکروسافت برای خرید Activision Blizzard بسته می شود.ندای وظیفهعرضه بازی‌ها برای کنسول‌های پلی‌استیشن تا دهه آینده ادامه خواهد یافت، اما برخلاف بسیاری از شرکت‌های دیگر، این قرارداد شامل سایر عناوین اکتیویژن بلیزارد نمی‌شود.

مایکروسافت قبلاً متعهد شده بود که همه بازی‌های اکتیویژن بلیزارد را در قراردادهایی با تعدادی از شرکت‌ها از جمله انویدیا منتشر کند، اما به نظر می‌رسد که قرارداد با نینتندو شامل مواردی بیش از این باشد.ندای وظیفه. با این حال، معامله با پلی استیشن فقط آینده نگر است.ندای وظیفهبازی

کری پرز، رئیس ارتباطات جهانی ایکس باکس نیز این موضوع را به The Verge تایید کرده است. این به معنی فرنچایزهایی است که:Overwatch، Diablo، Crash Bandicoot، Tony Hawk Pro Skater،و غیره تضمینی برای انتشار برای پلتفرم پلی استیشن در آینده نیست.

جالب اینجاست که همانطور که تام وارن از The Verge در توییتر گزارش داد، شرایط اولیه ای که مایکروسافت در ابتدا به سونی ارائه داد شامل تمام فرنچایزهای فعلی Activision Blizzard بود، اما شرایط قرارداد بسیار طولانی تر بود و قرار بود این قرارداد کوتاه باشد و در پایان سال 2027 منقضی شود.

FTC اخیراً دستوری علیه خرید پیشنهادی مایکروسافت از Activision Blizzard را رد کرد، اما درخواست تجدیدنظر بعدی این حکم نیز رد شد. مایکروسافت در حال حاضر نیز در حال مذاکره با CMA بریتانیا در مورد شرایط خرید است، اما قانونگذاران اخیرا مهلت تصمیم گیری نهایی در مورد خرید را تا 29 آگوست تمدید کردند.

نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *