مایکروسافت باید ۳ میلیارد دلار به Activision بپردازد در صورت شکست


برای ماه‌ها، پیشنهاد مایکروسافت برای تصاحب اکتیویژن بلیزارد توسط رگولاتورها در سراسر جهان مورد بررسی قرار گرفته است، اخیراً پس از آن که سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) از تایید این معامله خودداری کرد. چگونه بر رقابت در فضای بازی ابری تأثیر می گذارد؟

هم مایکروسافت و هم اکتیویژن گفته اند که به تصمیم CMA اعتراض خواهند کرد، اما احتمال انجام یک معامله بسیار کمتر است و البته این ضربه بزرگی برای هر دو شرکت خواهد بود. مایکروسافت همچنان باید مبلغ هنگفتی، به طور دقیق 3 میلیارد دلار، به عنوان هزینه تقسیم به Activision Blizzard پرداخت کند.

مصاحبه CNBC با بابی کوتیک، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد، همین موضوع را فاش کرد. وقتی از کوتیک پرسیده شد که اگر این کار را انجام دهد خود شرکت چگونه آن پول را سرمایه گذاری می کند، گفت: [and] رقابتی. اگر این کار را انجام ندهیم، فکر می کنم تا پایان سال به حدود 18 میلیارد دلار پول نقد نیاز خواهیم داشت. و اگر به تاریخ 30 ساله ما نگاه کنید، من فکر می کنم که ما کار بسیار خوبی را در استفاده از سرمایه به نفع سهامداران خود انجام داده ایم.

البته، 3 میلیارد دلار بسیار کمتر از قیمت 69 میلیارد دلاری است که مایکروسافت در صورت انجام این خرید می پردازد، اما هنوز هم مبلغ کمی نیست. برای زمینه، این تقریباً نصف مبلغی است که مایکروسافت برای Bethesda پرداخت کرده است.

هر کسی حدس می‌زند که کل این فرآیند چقدر طول می‌کشد تا راه‌حل نهایی داشته باشیم، اما مایکروسافت می‌خواهد مقامات مربوطه را متقاعد کند که خرید اکتیویژن بلیزارد به رقابت آسیبی نمی‌زند و اخیراً قرارداد 10 ساله دیگری امضا کرده است. پشتیبانی شده توسط پلتفرم ابری Nware.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *