بر اساس ایمیل های داخلی فاش شده، مایکروسافت در حال بررسی خرید نینتندو در سال 2020 بود.


مایکروسافت در سال‌های اخیر حرکت‌های بزرگی را در فضای خرید انجام داده است و شرکت مادر Bethesda ZeniMax را به قیمت ۷.۵ میلیارد دلار خریداری کرده است و در حال حاضر در حال خرید Activision Blizzard در یک معامله پرفروش به ارزش ۶۹ میلیارد دلار است. جالب اینجاست که شرکت دیگری که به نظر می رسد مایکروسافت در درازمدت به آن چشم دوخته است، نینتندو نیست.

این اطلاعات از ایمیل‌های داخلی فاش شده (از طریق ResetEra) که به عنوان بخشی از شکایت مایکروسافت علیه FTC ظاهر شد و شامل ایمیل‌هایی بین فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس و معاون اجرایی و مدیر ارشد تجاری مایکروسافت است. گفتگو با آقای تاکشی در مورد امکان خرید غول ژاپنی نشان داده شده است. Numoto.

اسپنسر در ایمیل مورد بحث گفت: “من کاملا موافقم که نینتندو بزرگترین دارایی ما در فضای بازی است و امروزه بازی برای ما مناسب ترین گزینه برای ارتباط با مصرف کنندگان است.” این مسیری با سطح بالایی است. از تمایلات جنسی.” متن کامل در زیر قابل مشاهده است. من با نینتندو LT بحث های زیادی در مورد یک رابطه کاری نزدیک تر داشته ام و احساس می کنم اگر یک شرکت آمریکایی فرصتی با نینتندو داشته باشد، احتمالاً در بهترین موقعیت هستیم.

اسپنسر ادامه داد که خرید در کوتاه مدت بعید است زیرا هیئت مدیره نینتندو برای “رشد بیشتر بازار یا افزایش قیمت سهام” فشار نمی آورد، اما عضو هیئت مدیره مایکروسافت و رئیس ValueAct می گوید Mason Morfit. یک “خرید قابل توجه” سهام نینتندو انجام داده است که می تواند در آینده برای مایکروسافت “فرصتی ایجاد کند”.

جالب اینجاست که طبق گفته اسپنسر، مایکروسافت در هنگام خرید نینتندو “بازی طولانی” را انجام می دهد، و در حالی که مایکروسافت به طور خاص تمایلی به راه اندازی تصاحب خصمانه ندارد، Valve نیز یک هدف خرید است. این بدان معناست که تبدیل شده است.

بدون آن کاتالیزور، ما هیچ جهتی به سمت ادغام دو طرفه و قابل قبول بین نینتندو و مایکروسافت در کوتاه مدت نمی بینیم، و فکر نمی کنیم اقدام خصمانه حرکت خوبی باشد، بنابراین ما در حال انجام بازی طولانی هستیم. اسپنسر . با این حال، هیئت مدیره ما تمام مقالات مربوط به نینتندو (و Valve) را بررسی کرده است و اگر فرصت داده شود، از هر یک از آنها به طور کامل حمایت خواهد کرد.

اسپنسر اضافه کرد: “در برخی مواقع، خرید نینتندو یک لحظه شغلی بزرگ خواهد بود و من صادقانه معتقدم که این انتخاب خوبی برای هر دو شرکت است.” فقط زمان زیادی طول می کشد تا نینتندو بفهمد که آینده ای با سخت افزار آنها وجود دارد. ”

جالب اینجاست که این ایمیل (نوشته شده در آگوست 2020) همچنین بیان می‌کند که مایکروسافت در آن زمان با برادران وارنر کار می‌کرد. گفته می‌شود که این شرکت نیز در حال “مذاکرات فعال برای ادغام و اکتساب” بوده است، اما اسپنسر گفت که مالکیت IP بزرگترین مانع است. به گفته اسپنسر، مایکروسافت “مالک هیچ یک از IP” نیست که در حال حاضر متعلق به WB Games است.

شرکت‌های دیگری که قبلاً توسط مایکروسافت به‌عنوان نامزدهای بالقوه خرید در نظر گرفته می‌شد شامل Ubisoft، CD Projekt RED، Larian Studios، Square Enix و غیره، با حسن نیت از اسناد دادگاه بود.

در همین حال، سایر اسناد فاش شده نسخه کامل سری Xbox را فاش می کند این شامل: بی حرمتی 3،جدید عذاب بازی، سقوط 3 ریمستر و غیرهنویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *