گزارش شده است که مایکروسافت در نظر دارد اکتیویژن را از بریتانیا برای جلوگیری از بلوک CMA خارج کند


سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) در ماه آوریل این خرید را مسدود کرد، زیرا مشخص شد که این خرید بزرگترین مانع برای خرید 69 میلیارد دلاری مایکروسافت از Activision Blizzard است، اما مایکروسافت همچنان در رقابت و بازار بریتانیا باقی مانده است. ممکن است شرکت در صورت تصمیم گیری، راه های دیگری را نیز برای دور زدن بلوک ابداع کرده باشد.

به عنوان مثال، طبق گزارشی که بلومبرگ منتشر کرده است، یکی از راه حل های مایکروسافت این است که Activision Blizzard را به طور کامل از بریتانیا خارج کند و CMA را با عدم حضور تجاری این شرکت در منطقه مسدود کند.

جالب اینجاست که این اولین بار نیست که چنین ایده ای مطرح می شود. ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، وقتی در مصاحبه ای در ماه مه از او پرسیده شد که آیا خروج از اکتیویژن بلیزارد از بریتانیا گزینه ای است که مایکروسافت در نظر می گیرد، ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، آن را رد نکرد. بیشتر بدانید.

در ادامه گزارش بلومبرگ آمده است که برد اسمیت رئیس مایکروسافت قرار است در روزهای آینده با جرمی هانت نخست وزیر بریتانیا دیدار کند. هانت اخیراً به طور علنی از اقدام CMA برای جلوگیری از معامله پیشنهادی خود با اکتیویژن انتقاد کرده است و اسمیت ظاهراً قصد دارد نارضایتی خود را از انسداد اعلام کند.

ماه گذشته، کمیسیون اروپا به طور رسمی قرارداد بین مایکروسافت و اکتیویژن را تأیید کرد، اندکی پس از آن که CMA اعلام کرد اتحادیه اروپا «دیدگاه‌های متفاوتی» دارد اما همچنان از این تصمیم حمایت می‌کند.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید