مایکروسافت به خرید Activision Blizzard “کاملا متعهد” می ماند، تصمیم CMA درخواست تجدید نظر می کند.


پس از اینکه دفتر بازارهای رقابتی خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت را مسدود کرد، ناشر اعلام کرد که به این تصمیم اعتراض خواهد کرد. براد اسمیت، نایب رئیس و رئیس مایکروسافت در گفتگو با بلومبرگ گفت که این شرکت “کاملاً متعهد” به خرید است.

ما کاملا به این خرید متعهد هستیم و درخواست تجدید نظر خواهیم کرد. .

یکی از سخنگویان اکتیویژن گفت: “گزارش CMA با جاه طلبی بریتانیا برای تبدیل شدن به کشوری جذاب برای ایجاد کسب و کارهای فناوری در تضاد است. ما به طور فعال با مایکروسافت کار می کنیم تا این موضوع را در دادگاه تجدید نظر لغو کنیم. ما با هم کار خواهیم کرد.”

بر اساس گزارش CMA، تصمیم نهایی به دلیل ناکامی مایکروسافت در ارائه راه حلی برای نگرانی ها در مورد بازی های ابری بوده است. مقامات می گویند که مایکروسافت با داشتن سهم بازار غالب در خدمات بازی های ابری، علاوه بر زیرساخت بازی های ابری Azure و Xbox، مزایای بیشتری دارد که “برای توسعه این فرصت ها ضروری است.” خطر آسیب رساندن به نوآوری های مهم وجود دارد.

مایکروسافت پیشنهاداتی را برای رفع برخی از نگرانی‌ها ارائه کرده است، اما CMA “مدل‌های مختلف کسب‌وکار سرویس بازی‌های ابری، از جمله خدمات اشتراک چند بازی” را پوشش نمی‌دهد و “نسخه‌های متعددی را ارائه نمی‌دهد. من احساس کردم که به اندازه کافی باز نیست. ارائه دهندگانی که می خواستند این کار را انجام دهند.” بازی در سیستم عامل های غیر ویندوزی. البته، استانداردسازی “شرایط استفاده برای بازی های موجود، به جای اینکه بازی ها توسط پویایی و خلاقیت رقابت در بازار تعیین شوند” کمکی نکرد.

زمان نشان خواهد داد که درخواست تجدیدنظر چقدر خواهد بود، پس لطفاً منتظر آن باشید. مایکروسافت و اکتیویژن نیز باید با دعاوی کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده مقابله کنند.نویسنده: Ravi Sinha

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید