Xbox Activision Blizzard

مایکروسافت احتمالاً با هشدار ضد تراست اتحادیه اروپا در مورد خرید Activision مواجه خواهد شد


رگولاتورها در سراسر جهان به تحقیق درباره خرید 69 میلیارد دلاری مایکروسافت از Activision Blizzard ادامه می‌دهند و مسائل پیچیده‌ای را آشکار می‌کنند. FTC ایالات متحده یک شکایت ضد انحصار برای جلوگیری از این معامله تنظیم کرد. و به نظر می رسد که اتحادیه اروپا به زودی اقدامات مشابهی را انجام خواهد داد.

کمیسیون اروپا تحقیقات جدیدی را در مورد خرید Activision Blizzard در ماه نوامبر آغاز کرد. اکنون، همانطور که رویترز گزارش می دهد، مایکروسافت احتمالاً یک هشدار ضد تراست از کمیسیون در مورد معامله پیشنهادی دریافت می کند. این کمیته که 11 آوریل را به عنوان آخرین مهلت تصمیم گیری تعیین کرده است، ظاهراً در حال آماده سازی یک بیانیه متقابل برای ابراز نگرانی های خود در مورد خرید است.

در همین حال، مایکروسافت بیانیه زیر را صادر کرد: هدف ما این است که بازی های بیشتری را برای افراد بیشتری ارائه دهیم و این معامله این هدف را پیش می برد. ”

در همین حال، سازمان رقابت و بازار بریتانیا نیز اخیرا تحقیقات خود را در مورد این معامله گسترش داده است، و قبلاً نگرانی هایی را مبنی بر افزایش رقابت در صنعت در صورت انجام معامله ایجاد کرده است.نویسنده: Shubhankar Parijat