طبق گزارشات، مایکروسافت “آماده برای مبارزه” در دادگاه در صورت شکایت FTC برای جلوگیری از خرید Activision است


خرید 69 میلیارد دلاری مایکروسافت از Activision Blizzard بزرگترین معامله ای است که صنعت بازی تا به حال دیده است و برای خریدی به اندازه آن که توسط نهادهای نظارتی در سراسر جهان تحت نظارت شدید قرار گرفته است. به اندازه کافی مناسب است. هم سازمان رقابت و بازار بریتانیا و هم کمیسیون اروپا اتحادیه اروپا در حال بررسی بیشتر این قرارداد هستند و گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) شکایت‌های ضدانحصاری را برای جلوگیری از توافق پیشنهادی تنظیم کرده است.

در این صورت، ممکن است مایکروسافت مایل باشد برای اطمینان از موفقیت آمیز بودن تراکنش، اقدامات قانونی را آغاز کند. طبق گزارش جدید منتشر شده بلومبرگ، FTC تحقیقات خود را در مورد خرید پیشنهادی مایکروسافت از Activision تکمیل کرده است و به زودی توصیه هایی را به کمیسیونر FTC ارائه خواهد کرد.

اگر FTC تصمیم بگیرد برای جلوگیری از معامله اقدام کند، طبق گزارش ها، مایکروسافت برای مبارزه با انسداد در دادگاه خوانده می شود. دوم، اگر این اتفاق بیفتد، تصویب قرارداد ممکن است فراتر از انتظارات مایکروسافت به تعویق بیفتد (30 ژوئن 2023).

اخیراً، لولو چنگ مِسروی از اکتیویژن بلیزارد گفته است که این شرکت «در صورت لزوم از مبارزه برای محافظت از قرارداد تردید نخواهد کرد». در اوایل سال جاری، فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس، گفت که بررسی دقیق خرید پیشنهادی “عادلانه و موجه” بود.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید