مایکروسافت به شدت در حال کار بر روی فروشگاه موبایل ایکس باکس – فیل اسپنسر است


مایکروسافت این واقعیت را پنهان نکرده است که قصد دارد حضور خود را به طور قابل توجهی در فضای بازی های موبایل گسترش دهد. در واقع، این حتی یکی از عوامل کلیدی بود که منجر به خرید اکتیویژن بلیزارد توسط این شرکت شد. برای این منظور، فروشگاه موبایل ایکس باکس مدتی است که در حال کار است و به نظر می رسد که این برنامه ها در حال تسریع هستند.

فیل اسپنسر، مدیر عامل مایکروسافت گیمینگ اخیراً در مصاحبه ای با بلومبرگ گفت که این شرکت به شدت در حال کار بر روی فروشگاه Xbox برای دستگاه های تلفن همراه است و گزینه های بالقوه درآمدزایی برای عناوین تلفن همراه ارائه شده در آن وجود دارد.

او گفت: “این بخش مهمی از استراتژی ما است و ما در حال حاضر به طور فعال به تنهایی روی آن کار می کنیم، و همچنین در بحث با شرکای دیگری که می خواهند گزینه های خود را برای کسب درآمد از تلفن های خود افزایش دهند.”

در مورد اینکه چه زمانی ممکن است این فروشگاه به واقعیت تبدیل شود، اسپنسر جدول زمانی مشخصی ارائه نکرد، اما گفت که این فروشگاه چند ساله نخواهد بود.

او گفت: “فکر نمی‌کنم این سال‌ها باشد. فکر می‌کنم زودتر از این باشد.”

این اولین باری نیست که مایکروسافت به صراحت در مورد برنامه های خود برای فروشگاه ایکس باکس موبایل صحبت می کند. این شرکت اکتبر گذشته تایید کرد که در حال کار بر روی یک فروشگاه موبایل “نسل بعدی” برای رقابت با اپل و گوگل است، اما اسپنسر در اوایل سال جاری این برنامه ها را تکرار کرد.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید